SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Liv Hospital Başantrenörü Ergin Ataman, Beko Basketbol Ligi’nin 12. haftasında Uşak Sportif karşısında 94-79’luk skorla aldıkları galibiyete ilişkin, “Net bir galibiyetle İstanbul’a dönüyoruz, tüm oyuncularımı kutluyorum” dedi.

Ataman, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, Uşak Sportif’in, bu sezon ligin ilk bölümünün flaş takımı olduğunu söyledi.

Takım olarak maçın başında, çok akıllı oyun ortaya koyduklarını ifade eden Ataman, “Savunmamızı iyi yaptık. Hücumda da çok iyi top çevirdik. Bir tek üçüncü periyotta iyi oynayamadık. Uşak Sportif de çok dirençli bir takım, onlar da üçüncü periyotta farkı 11-12 sayıya kadar indirmeyi başardılar ama daha sonra sistemimizi tekrar oturttuk. Net bir galibiyetle İstanbul’a dönüyoruz, tüm oyuncularımı kutluyorum” diye konuştu.

Galatasaraylı basketbolcu Sinan Güler de maçın genelinde çok iyi oynadıklarını dile getirerek, “Üçüncü periyotta Uşak Sportif, taraftarının da desteğiyle geri dönmeye çalıştı ama dördüncü periyotta oynamamız gereken basketbolu devam ettirerek zor bir deplasmanda iyi bir galibiyet aldık” dedi.

Yayınlanma Tarihi:21:14,