SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Transfer, G.Saray’ın 1 numaralı gündemi olmaya devam ederken yönetim de teknik direktör Roberto Mancini ile yaptığı görüşmeye göre planlarını yeniden düzenledi. Daha önce Şampiyonlar Ligi’ndeki duruma göre özellikle sağ ve sol açık olarak oynayabilecek hücum oyuncusu arayışına giren yönetim dört bir koldan transfer çalışmalarına başlamıştı.

Vatan’ın haberine göre; Ancak devre arasındaki kampla birlikte felsefesini tam anlamıyla takıma yansıtmak için bekleyen Mancini, yönetime isteklerini aktarınca tüm planlar da altüst oldu. İtalyan çalıştırıcı, başkan Aysal ile geçtiğimiz hafta yaptığı ve listesindeki isimleri de ilettiği toplantıda, “Başkan kadromuzda Drogba, Sneijder, Burak gibi önemli hücum adamları var.

ROTA DA DEĞİŞTİ

Fakat asıl sorunumuz savunmada. Bizim mutlaka stoper ve sol bek transfer etmemiz gerekiyor. Ayrıca yabancı kuralından dolayı da yerli oyuncularla kadroyu yükseltmeliyiz. Nasıl olsa gol atarız önemli olan gol yemememiz” ifadelerini kullandı.

Mancini’nin bu sözleri üzerine rotasını değiştiren yönetim, İtalyan çalıştırıcının istediği oyuncularla hemen temasa geçti.

Ayrıca Almanya’da forma giyen gurbetçi oyuncularla ilgili de girişimlerini artıran Cimbom, gurbetçi avına çıktı.