SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hamzaoğlu net konuştu!

Akhisar Belediyespor'un hocası ve aynı zamanda A Milli Futbol Takımı'nda Fatih Terim'in yardımcılığını yapan Hamza Hamzaoğlu, katıldığı panelde açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 21:01, 25/12/2013
Hamzaoğlu net konuştu!

Hamzaoğlu, Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) tarafından düzenlenen etkinlikle üniversite öğrencileriyle buluştu.

CBÜ Sinema Salonunda düzenlenen söyleşide, Ziraat Türkiye Kupası grup kuralarını değerlendiren Hamzaoğlu, Bursaspor, Eskişehirspor ve Sivasspor ile birlikte yer aldıkları A Grubunun zorlu bir grup olduğunu ifade etti.

Hamzaoğlu, kupa maçlarına bir kaç açıdan önem verdiklerini dile getirerek, şöyle konuştu:

“Kadromuz geniş ve sezon içerisinde şans veremediğimiz bir sürü arkadaş var. Hepsi iyi oyuncular. En azından onların da oynayabileceği ciddi maçlar olacak. Önemli olan o maçlarda oyuncu arkadaşlarımızı da kazanabilmek. Kupa maçları bizim için çok önemli. Keyif vermeye çalışacağız. Her maçımızda pozitif hücuma yönelik futbol oynamaya çalışacağız. Ziraat Türkiye Kupasında grubumuz kolay değil ama inşallah bu gruptan alnımızın akıyla çıkmayı başarırız.”

MİLLİ TAKIMDAKİ GÖREVİNE DEVAM

Milli takımda üstlendiği göreve ilişkin yöneltilen soruya da yanıt veren Hamzaoğlu, milli takımdaki antrenörlük görevine mayıs ayına kadar devam edeceğini kaydetti.

Hamzaoğlu, milli takımda iyi şeyler yaptıklarını düşündüğünü ifade ederek, şunları söyledi: “Oynadığımız son 4 maçta en azından Türk halkında tekrar bir umut ışığı yandı. Tekrar bir heyecan yakaladık. Son maçta birçok gol pozisyonuna girmemize rağmen, maalesef kısmet olmadı ama bizim bu potansiyelimiz var, en azından bunu gördük. Türk insanı istediği zaman ve çalıştığı zaman çok şeyi başarabilecek güce sahip. Fatih Terim, Galatasaray’dan ayrıldıktan sonra federasyon ile sözleşme imzalamak durumunda kaldı. Benim kulübüm ile sözleşmem devam ediyor. Mayıs ayına kadar milli takımdaki görevim devam edecek.”

Fatih Terim’in federasyonla imzaladığı sözleşmede kendisinin yer almadığını, buna gerek de olmadığını vurgulayan Hamzaoğlu, “Akhisar Belediyespor’da hedeflerimiz var, bu hedeflere doğru emin adımlar ile ilerliyorum. Üç seneden beri yönetimimizle Akhisar halkıyla bütünleştik. İyi şeyler yapıyoruz” dedi.

‘MAÇLARI AKHİSAR’DA OYNASAK ÇOK FARKLI OLURDU

Hamzaoğlu, stat sorunu nedeniyle maçlarını Manisa’da oynamak zorunda kalmalarına ilişkin soruya ise “Ligde oynadığmız maçları Akhisar'da oynasak çok farklı olurdu. Şu anda Akhisar'ın merkezinde takımın Süper Lig'de olduğunu yaşatan hiçbir şey yok. Bunların sıkıntılarını yaşıyoruz ama bu bir süreç. İnşallah stadımızın inşaatı da başladı. En kısa zamanda bitecek. Bittiğinde inşallah Süper Lig'de oluruz. Bu atmosferi, bu havayı Akhisar'da da yaşatırız” diye konuştu.

‘HAKEM HATALARININ KASITLI OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM’

Maçlarda hakem hatalarına ilişkin bir soru üzerine, Türk hakemliğinin çok önemli bir noktaya geldiğine dikkati çeken Hamzaoğlu, şunları ifade etti: “Görev yapan hakem arkadaşlarımızın hepsi iyi niyetli. Oyuncularla diyalogları çok iyi. Hata tabi ki futbolun içerisinde olan bir şeydir. Hepinizin yaptığı gibi hakemler de mutlaka hata yapıyorlar. Bu hatalar olacaktır elbet ama asla ve asla kasıt olduğunu düşünmüyorum. Yurt dışındaki hakemlere baktığımızda, onların da çok büyük hatalar yaptığını görüyoruz. Onlarda o kadar çok gündeme gelmiyor. Bizim burada maalesef spor programları, televizyonları, hakem yorumcuları, sürekli bir hakem eleştirisinde bulunuyorlar. Dolayısıyla hakemlerin rahat karar vermesi etkileniyor.”