SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sivasspor’da teknik direktör Roberto Carlos, Brezilyalı yardımcı antrenörler ve bazı futbolcuların tercümanlığını yapan Melih Biçer, akşamları ise kentteki bir kafede gitar ve baterisi eşliğinde söylediği şarkılarla canlı performans sergiliyor.

Portekizce, İspanyolca ve İngilizce bilen Biçer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2008 yılında Gazi Üniversitesinden makine mühendisi olarak mezun olduğunu belirtti.

Üniversite eğitimine devam ederken göreve başladığı Denizlispor’da 2,5 yıl tercümanlık yaptığını aktaran Biçer, daha sonra Mesut Bakkal’ın teklifiyle geldiği Sivasspor’da, yaklaşık 4 yıldır çalıştığını söyledi.

Roberto Carlos’un gelmesiyle iş temposunun bu yıl daha da arttığını ifade eden Biçer, Carlos’un yanı sıra, Brezilyalı yardımcı antrenörlerin ve bazı yabancı futbolcuların da tercümanlığını yaptığını açıkladı.

Biçer, gündüzleri takımla antrenmanda olduğunu, akşamları ise kentteki bir kafede uzun yıllardır sahne aldığını dile getirdi.

Yaklaşık 10 yıl önce müzikle tanıştığını, gitar ve bateri çaldığını anlatan Biçer, kulüpteki yoğunluk nedeniyle 2-3 hafta sahne alamadığı zaman büyük bir boşluk hissettiğini belirtti.

Melih Biçer, sadece salı ve çarşamba günleri sahne aldığını aktararak, “Roberto Carlos, beni dinlemeye henüz gelmedi. Ama hocamızla ve yardımcılarımızla sürekli beraberim, evinde de çalıp söylüyoruz. Futbolculardan geçen sene gelenler çok oluyordu ama bu sene tempomuz biraz daha yüksek olduğu için yoruluyorlar. Herhalde bu sene fazla gelme fırsatı bulamıyorlar” diye konuştu.

Müziğin kendisinde bir tutku olduğunu, Gökhan Tepe hayranı olduğunu ifade eden Biçer, programında daha çok Gökhan Tepe, Kenan Doğulu, Tarkan ve Sezen Aksu’nun şarkılarına yer verdiğini söyledi.

Sahne aldığı mekanın daha çok üniversite öğrencilerine hitap ettiğini ve kaliteli bir dinleyici kitlesine sahip olduğunu dile getiren Biçer, “İş yoğunluğundan müziği aksattığım oluyor. Bu yüzden mekan sahiplerinin bana karşı daha anlayışlı olabilmesi için herhangi bir maddi beklenti olmadan sahne alıyorum” dedi.

“MÜZİK HOBİ OLARAK YAPILMALI”

Melih Biçer, Sivasspor’da ödemelerin çok düzenli yapıldığını, bu nedenle müzikten gelecek paraya ihtiyaç duymadığını belirterek, şunları kaydetti:

“Müzik çok keyifli ama hiçbir zaman meslek değil. Bence müzik hobi olarak yapılmalı. Futbolculuğun 30-35 yaşına kadar bir ömrü var, müzisyenlikte de öyle. Eğer bir mekanda müzisyenseniz insanlar sizi 30-35 yaşına kadar dinler. Ondan sonra bir otelde dinleti yaparsınız, yemek müziği falan çalarsınız. Başka bir mekanda sahne alamazsınız. Eğer müzikten keyif almak istiyorsanız kesinlikle hobi için yapılmalı. Yoksa belirli bir şeyden sonra angarya haline geliyor. Üniversite hayatımda hem okuyor hem de müzik yapıyordum. Çok keyif aldığım halde haftada 7 gün boyunca bir mekanda çıkıyor olmak gerçekten angarya haline geliyor. Müziğin bir keyfi kalmıyor, o yüzden müzik asla bir iş değil.”

Üniversiteden mezun olduktan sonra diplomasını duvara astığını ve mühendislikle alakalı bir şey yapmadığını anlatan Biçer, müzik ve tercümanlık dışında geçmişte bir dönem break dansı da yaptığını ve şampiyonalara katıldığını sözlerine ekledi.

Yayınlanma Tarihi:11:32,