SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Karadeniz, yaptığı yazılı açıklamada, iki takım arasında oynanan karşılaşmada yaşananların halen kamu vicdanında aklanmadığını belirterek, “Öncelikle kulübümüzün muhatabı Kasımpaşa Kulübü değildir. Mağdur olan Beşiktaş Kulübü’dür. Muhatabı da TFF ve yetkili kurullarıdır” değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören ile ekibini, kamuoyunun sesine ve vicdanına kulak vermeye çağıran Yalçın Karadeniz, “Öncelikle malum sporcunun futbolun etik kurallarına, sportmenliğe ve spor ahlakına uygun olmayarak yarattığı hak ihlali, açık ve tartışmasız bir kural hatasıdır. Bu nedenle iki güzide İstanbul kulübünün arasında onarılmaz yaralar açacak beyanatlar yerine, Kasımpaşa Kulübü başkan ve yönetim kurulu üyeleriyle kendi kulübümüzün kıymetli başkan ve yönetim kurulu üyelerini itidale davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

110 yıllık bir kulübe ve yönetim kurulu üyelerine uygunsuz yakıştırmalar yapılmasının kendilerini fazlasıyla üzdüğünü kaydeden Divan Kurulu Başkanı Karadeniz, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Sporun dostluk, barış ve kardeşlik olduğu asla unutulmamalıdır. Unutulmaması gereken diğer bir konu ise MHK Başkanı Zekeriya Alp’in maçın üzerinden 1 saat geçmeden ve Beşiktaş’ın itiraz dilekçesi gelmeden fikir beyan etmesi konusudur ki böylelikle kendisine ait kurula gelecek dilekçe öncesi alınacak kararı töhmet altına almıştır. Bu hatalı tavır, olası alınacak karara gölge düşürmemelidir. Beşiktaş camiası olarak uzunca bir süredir canımız yanmaktadır. Bahsi geçen olay spor dünyasında, dünya televizyonlarında ve sosyal medyada izlenme rekorları ve tartışmalar yaratırken, tüm dünyanın gözü TFF’nin vereceği karara çevrilmiştir. Sporun temel ilkeleri olan spor etiği ve spor ruhu ile kamu vicdanı daha fazla kanatılmadan, tüm dünyaya örnek olacak karar bir an önce alınmalı ve maç tekrar ettirilmelidir.”

Yayınlanma Tarihi:12:51,