SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor Kulübü’nde bugün ilginç gelişmeler yaşandı. Sabah saatlerinde Galatasaray’ın talip olduğu Serdar Aziz’in transferi ile ilgili açıklama yapan Genel Direktör Ayhan Barışıcı, öğleden sonra görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Barışıcı, gördüğü lüzum üzerine görevini bıraktığını söyledi. İstifa kararını, Kulüp Başkanı Erkan Körüstan’a ilettiğini dile getiren Barışıcı, “Başkan ile görüşerek helalleştik ve ayrıldık” diye konuştu.

‘Serdar Aziz’i bırakmayacağız’ demişti Bursaspor Kulübü Genel Direktörü Ayhan Barışıcı, sabah saatlerinde yaptığı açıklamada, Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal’ın danışmanı Bülent Tulun’un, geçen hafta Bursa’ya gelerek Aziz’in transferiyle ilgili bazı yöneticilerle görüştüğünü hatırlattı. Aziz’in, Bursaspor Kulübü ve Türk futbolu için önemli bir oyuncu olduğunu belirten Barışıcı, “Yönetim Kurulumuzun, Serdar Aziz’i bırakmaya niyeti yok. Bu kapsamda da bir karar alındı. Serdar Aziz, sezonun ikinci yarısında da yeşil-beyazlı formayı giyecek. Oyuncumuzu satmayacağımızı Galatasaray Kulübü’ne de bildireceğiz” dedi.

Serdar Aziz’in menajeri Haluk Canatar ise NTVSpor’a iki kulübün görüşmeleriyle ilgili şöyle konuştu; “Serdar için biz Bursaspor kulübü ile bir görüşme yapmadık. Bursaspor’dan satışı ile ilgili bir durum olursa biz devreye gireceğiz. Ocak ayı için görüşmeler kapandı. 2 sezon daha sözleşmesi var Serdar Aziz’in. Hiç bedel konuşmadılar Galatasaray’la. Ekonomik koşulların belirlenmesi için konuştular. Serdar’ın Bursaspor’da oynaması ile ilgili bir tasarruf çıkınca görüşmeler tıkandı. Serdar Aziz Bursaspor forması giymeye devam edecek.”

 

 

Yayınlanma Tarihi:14:05,