SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eskişehirspor Başkanı Mesut Hoşcan, NTV Spor’a Tarık Çamdal transferi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Öncelikle Tarık Çamdal’ın kadrodışı kalmasıyla ile konuşan Hoşcan, “Futbolcuların aklını karıştıran etkenler de olabiliyor. Futbolcumuz Eskişehirspor’da iyi bir çıkış yakaladı. 4 aydır Tarık Çamdal ile sözleşmesini uzatma adına görüşmelerimiz vardı. Ancak başka takımlarla da görüşmeler olduğu yönünde duyumlar aldık. Bizde kulübün etik değerlerine uymayan bir tavır sergilediği ve kulübü olumsuz yönde etkilediği için oyuncuyu kadro dışı bıraktık. Sözleşmesi olan oyuncularla görüşülmesini doğru bulmuyorum. Bunu hoş bulmuyoruz. Beşiktaş’la da diğer takımlarla da görüşebilir. Çünkü biz oyuncuyu kadro dışı bıraktık” ifadelerini kullandı.

Tarık Çamdal için Beşiktaş’la da görüşmelerin sürdüğünü söyleyen Eskişehirspor Başkanı, “Tarık için Beşiktaş bizimle doğru bir şekilde görüşme yaptı. Oyuncumuzla görüşmek için bizden izin istedi. Eğer gelişmeler olumlu olursa biz Beşiktaş kulübüyle karşılıklı durumlara getireceğiz. Ancak bizi tatmin etmeyen durumlar olursa biz kadro dışı kararından vazgeçmeyeceğiz. Dönem sonuna kadar Tarık altyapıda antrenmanlara çıkacak” dedi.

Mesut Hoşcan, Tarık için Beşiktaş’la anlaşmaya yakın olduklarını ancak futbolcunun Galatasaray’a yakın olduğu yönünde bilgilerin olduğunu söyledi.

Yayınlanma Tarihi:20:34,