SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aziz Yıldırım’dan yalanlama

F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Yargıtay süreciyle ilgili olarak çıkan bir haberi resmi internet sitesi aracılığıyla yaptığı açıklamada yalanladı.

Güncellenme: 14:59, 25/12/2013
Aziz Yıldırım’dan yalanlama

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, bugün Milliyet Gazetesi'nde “Ben Söylemiştim” başlığıyla yer alan habere dair açıklama yaptı.

Haberin asılsız olduğunu resmi internet sitesi aracılığıyla duyuran Aziz Yıldırım, kendi imzasıyla yayınlanan açıklamada “Şahsen herhangi bir açıklamam, değerlendirmem ya da “dert yanmam” söz konusu değildir” dedi.

İşte resmi internet sitesiden yapılan o açıklama;

“Bugünkü Milliyet Gazetesi'nde, avukatlarımın Yargıtay'a yaptığı başvurunun ardından, yönetici arkadaşlarımla ilgili konuya dair bir değerlendirme yaparak, 'Ben Söylemiştim' temalı bir takım ifadeler kullandığım iddia edilmiştir. Haberin içeriği her anlamıyla asılsızdır. Avukatlarımın resmi açıklamaları dışında, şahsen herhangi bir açıklamam, değerlendirmem ya da 'dert yanmam' söz konusu değildir.

Bu yönde bir değerlendirme yapmam yönünde herhangi bir ihtiyaç doğması halinde, açıklamaların bizzat kendi ağzımdan ve doğrudan yapılacağını ifade etmek isterim.

Öte yandan, hukuki bir sürece dair, gazetecilik etiğinden bihaber yapılan bu tür asılsız haberlerin, mesleğin ağırlığına ve duruşuna yakışmadığını da ayrıca hatırlatırım.

Saygılarımla,

Aziz YILDIRIM Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı”