SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ataman’dan Karakaş’a sert cevap!

Galatasaray Liv Hospital Başantrenörü Ergin Ataman ile Fenerbahçe Basketbol Şube Direktörü Nedim Karakaş arasındaki gerginlik konuşuluyor.

Güncellenme: 11:05, 17/07/2014
Ataman’dan Karakaş’a sert cevap!

Taraflardan Ergin Ataman, Karakaş'ın son açıklamasına SKYTURK360 yayınında cevap verdi:

“Nedim Karakaş'ın çıkıp sanki ‘Ergin Ataman, Fenerbahçe'ye saldırıyormuş' gibi beyanat vermesi, açıkçası hiç hoş olmadı. Ben sadece buna cevap verdim ve bunun artık bir son bulması gerektiğini söyledim. Fakat Nedim  Karakaş dün yine bir açıklama yapmış. Ben artık bu açıklamaya herhangi bir cevap vermek niyetinde değilim. Çünkü sonuçta Nedim Karakaş benim muhattabım değil. Ergin Ataman ismini kullanarak hiç kimsenin prim yapmasına izin vermek niyetinde de değilim . Nedim Karakaş'a kendi antrenörüyle, kendi teknik adamlarıyla ilgilenmesini tavsiye ediyorum. Bir takımın antrenörü, diğer bir takım antrenörünün benchinin önüne gelip onu itekleyemez , ona karşı bir taciz hareketinde bulunamaz. Bunları kapatma hareketi içinde ben gündeme getiriliyorsam, bunlar spor kamuoyunun aldanmayacağı hareketlerdir.”

KARAKAŞ PROVOKE EDİYOR

“Ben Fenerbahçe ile oynadığımız maçtan sonra, başından sonuna kadar üstün bir oyun ortaya koyduğumuzu ve maçı ezerek kazandığımızı belirtmiştim. Ben bu tabiri zaman zaman soyunma odasında kendi takımım için de kullanıyorum. Özellikle maç boyu geride gittiğimiz ve kaybettiğimiz zamanlar, rakibin bizi eze eze yendiğini bazı basın toplantılarında da belirttim. Şimdi bunu tamamen provokatif  amaçlı bir takım demeçlerle ortaya koymak sporda gerginliği arttırmanın bir çabasıdır. Ama bu çaba içinde olanlar Galatasaray takımı, Fenerbahçe Ülker Arena'ya gittiğinde bunun sorumluluğunu alacaklardır. Çünkü sonuçta biz spor yapmak için buradayız ve benim her sene o Arena'ya gittiğimde maruz kaldığım hakaret ve küfürler bütün spor kamuoyu tarafından bilinmektedir.

“Benim Fenerbahçe Ülker'e karşı hiçbir düşmanlığım olamaz. Kaldı ki ben Ülkerspor'da üç yıl son derece başarılı bir şekilde antrenörlük yaptım. Fenerbahçe'nin Avrupa'da Ülker ile birlikte büyük bir çıkış içinde olduğunu görüyorum, bunu da destekliyorum. Ama tabii ki Galatasaray antrenörü olarak sahada Fenerbahçeyi yenmek için ve yeniden şampiyon olmak için bütün mücadelemi göstereceğim.”

Yayınlanma Tarihi:15:31,