SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hasan Subaşı Tesisleri’nde teknik direktör Samet Aybaba yönetimindeki antrenmana koşu ile başlayan kırmızı-beyazlı oyuncular, daha sonra pas ve istasyon çalışması yaptı. Oyuncular, çalışmayı çift kale maç ile tamamladı.

Antrenmana izinli Pedro ile sakatlıkları bulunan İnsa, Ferdinand, Baros ve Wederson katılmadı.

Antrenman öncesi gazetecilere açıklamalarda bulunan Aybaba, son yaptıkları Gençlerbirliği maçında çok pozisyona girdiklerini, özellikle oyunun 60. dakikasına kadar iyi oynadıklarını söyledi.

Rakiplerinin girdiği 4 pozisyonda 3 gol bulduğunu ifade eden Aybaba, bu durumun takımı demoralize ettiğini anlattı. Hedeflenen puanlardan uzaklaşıldığı takdirde takımın moral bozukluğu yaşadığını dile getiren Aybaba, “Trabzonspor maçı bir çıkış maçıdır. Trabzonspor, ligin en iyi takımlarından, çok güçlü bir kadrosu var ancak biz de böyle maçları iyi oynuyoruz. Özellikle deplasmanda nasıl oynayacağımızı daha iyi biliyoruz. O nedenle Trabzon’dan puan almak için her şeyi yapacağız” dedi.

TRANSFER ÇALIŞMALARI

Aybaba, son iki maçtır çok iyi oynadıklarını, birçok pozisyon bulduklarını belirterek, bu pozisyonları değerlendirmede şansızlık yaşadıklarını söyledi. Özellikle Mehmet Sedef’ten sonra savunmada bazı sıkıntılar yaşadıklarına işaret eden Aybaba, şunları kaydetti:

“Kadrolarında iyi oyuncular bulunan büyük takımlar takviye için çalışıyor. Biz de ara dönemde bazı futbolcuları transfer etmek için temas halindeyiz. Özellikle orta alan ve forvet düşünüyoruz. Büyük ihtimalle ara dönemde takımı takviye edeceğiz.”

MİLAN BAROS’UN SAĞLIK DURUMU

Gençlerbirliği maçında sakatlanan Milan Baros’un sağlık durumu hakkında da bilgi veren Aybaba, “Baros’un sakatlığıyla ilgili bir operasyon gerçekleşirse büyük ihtimalle ikinci yarıyı kapatmış olur. Sağlığıyla ilgili net şeyler elimize geldikten sonra görüşme yapacağız” diye konuştu.