SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş ve Trabzonspor'un transfer listesinde yer alan başarılı sol bek, Türkiye'den teklif aldığını dile getirdi.

Radyospor’a açıklamalarda bulunan genç futbolcu, Türkiye’den bazı takımların kendisiyle ilgilendiğini ve seçeneklerini değerlendirdiğini belirterek, “Türkiye çok güzel bir ülke, futbol atmosferinin harika olduğunu biliyorum. Milano'da evimde, televizyondan Türk Ligi'ni izliyorum. Beşiktaş'a karşı oynadım. İnanılmaz bir taraftarı var. Çok sayıda arkadaşım var. Muslera, Batalla, eski Galatasaraylı Culio gibi hepsi olumlu referans veriyorlar. Uruguay Milli Takımı'yla Dünya Kupası'na güçlü bir şekilde gitmek istiyorum. Bu nedenle ikinci yarıda çok maç oynamalıyım. Türkiye benim için çok iyi bir gelecek olabilir” dedi.

URUGUAY MİLLİ TAKIMI'NA GÜÇLÜ GİTMELİYİM Beşiktaş, Galatasaray ve Trabzonspor’un gündeminde olan genç futbolcu, “Inter’de bu sezon, şu ana kadar çok fazla şans bulamadım. Ocak’ta ayrılma fikrine sıcak bakıyorum. Ülkenizden de opsiyonlar var. Bunları değerlendireceğiz. Başka bir sayfa açmak istiyorum. Dünya Kupası’nda Uruguay Milli Takım’da mücadele edeceğim. Bu nedenle sezonun ikinci yarısında çok maç yapmalıyım” diye konuştu.

MENAJERİM TÜRKİYE'DEN TEKLİF GETİRDİ Alvaro Pereira, “Türkiye temsil haklarımı elinde bulunduran Marco Kırdemir, bana bazı teklifler getirdi. Üst düzey bir yarışma grubunda olmak istiyorum. Tabii seçimimde ailemin de etkisi olacak. Onların da mutlu olacağı bir yerde olmalıyız. Daha çok süre alabileceğim bir takım olursa, şartlarda iyi olursa tabii ki benim için transfer çok daha iyi olacaktır” dedi.

İSTANBUL HARİKA BİR ŞEHİR, PORTO'DAYKEN BEŞİKTAŞ'A KARŞI OYNADIM Rus ve Türk takımlarından teklif aldığını belirten Pereira, “Türkiye’de futbolun büyük bir tutku olduğunu, taraftarların çok ateşli olduğunu biliyorum. İstanbul benim için iyi bir gelecek olabilir. Fernando Belluschi, eski takım arkadaşım ve Bosingwa bana çok şey anlattılar ve orada çok mutlular. Daha önce Beşiktaş’a karşı oynama fırsatı elde etmiştim. (Porto’da oynadığı dönemde) Gerçekten inanılmaz bir atmosfer vardı. Taraftar mükemmeldi. Fenerbahçe ve Galatasaray gerçekten çok büyük takımlar.

Bir süre önce Uruguay Milli Takımı’yla İstanbul’da kamp yaptık, Ürdün’le yaptığımız baraj maçı öncesi. İstanbul’u çok sevdim. Aslında Türkiye bütün olarak çok güzel ve benim tercih edebileceğim bir ülke. Şu anda noel tatilindeyim. İyice dinlenip, Inter’e döneceğim. Sonrasında bir konuşma yapacağım. Amacım, Uruguay Milli Takımı’na hazır gitmek. Dünya Kupası bizim için çok önemli” şeklinde konuştu.

MÜTHİŞ FANATİK BİR TARAFTARA SAHİP, ÇOK TUTKULULAR Beşiktaş ve Trabzonspor’a da ayrı bir paragraf açan Pereira, “Galatasaray ve Fenerbahçe daha çok konuşuluyor; ama Trabzonspor’un Avrupa Ligi’nde çok başarılı gittiğini biliyorum. Beşiktaş, müthiş fanatik bir taraftar grubuna sahip. Pablo Batalla ve Belluschi de Bursaspor’la ilgili bana çok güzel şeyler anlattılar. Türk Ligi’nin çok kaliteli ve yarışmacı olduğunu düşünüyorum. Drogba ve Sneijder gibi oyuncular, bununla birlikte Avrupa’nın dev liglerinden Almanya, İtalya, İngiltere, Fransa ve İspanya’dan futbolcuların Türkiye’de oynamak istediğini biliyorum” dedi.

MUSLERA VE WESLEY SNEIJDER Uruguay Milli Takımı’ndan arkadaşı Fernando Muslera’yla konuştuklarını dile getiren Pereira, “Muslera çok mutlu. İki sezon arka arkaya Galatasaray’la şampiyon oldu. Şampiyonlar Ligi’nde başarılı sonuçlar alıyorlar. Elbette bana Galatasaray ve Türk futbolundan bahsetti.

Fernando ve Wesley Sniejder’le çok iyi bir ilişkiye sahibim. Ben Milano’daki evimde Türk Ligi’ni izliyorum. Gerçekten sert futbol oynanıyor ve zor bir lig. Sneijder’le 6 ay Inter’de birlikte oynama şansı elde ettim.

Mükemmel bir futbolcu, mükemmel bir insan. Kendisiyle iyi bir ilişkimiz var. Juventus’a attığı gol gerçekten harikaydı. Beşiktaş’tan Almeida ve Manuel Fernandes’i de tanıyorum. Çok kaliteli oyuncular var Türkiye’de… Arda Turan da Atletico Madrid’te gerçek bir lider oyuncu oldu. Bence Türk futbolunun İtalya ve diğer Avrupa Ligleri’nden aşağı kalır bir tarafı yok” diye konuştu.

GALATASARAY, CHELSEA'Yİ ELEYEBİLİR Galatasaray’ın Chelsea’yla yapacağı maçların çok zor olacağını değinen Uruguaylı futbolcu, “Chelsea, Mourinho ile çok tehlikeli bir ekip. Ama Galatasaray’da da Drogba, Sneijder gibi yıldızlar, ayrıca çok kaliteli Türk oyuncular var. Bence Galatasaray şansını son dakikaya kadar zorlayacak” dedi.

MANCINI, ŞAMPİYONLUKLARA HER ZAMAN YAKIN BİR TEKNİK ADAM Takımı Inter Milan’ın eski, Galatasaray şu anki teknik direktörü Roberto Mancini’ye de değinen Alvaro Pereira, “Inter’de şampiyonluklar kazandı. İtalya’da çok ünlü ve saygın bir insan. Manchester City’da şampiyonluk kazandı. Şampiyonluklara her zaman yakın bir teknik direktör. Fenerbahçe, Türk Ligi’nde önde gidiyor; ama Mancini’nin Galatasaray’ı çok önemli bir noktaya getireceğine inanıyorum” ifadelerini kullandı.