SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Robben, “Süddeutsche Zeitung” gazetesine yaptığı açıklamada, geçirdiği sakatlıktan sonra Bayern Münih’in Yönetim Kurulu Başkanı Karl-Heinz Rummenigge’nin kendisini arayarak moral verdiğini ve geleceği ile ilgili yakında somut görüşmeler yapacaklarını söylediğini aktardı.

Bayern Münih kulübünün kendisinin değerini bildiğini, kendisinin de kulübün değerini bildiğini ifade eden Robben, ”Önümde en az 3 yıl daha üst seviyede futbol oynayabileceğim yönünde hissiyatım var. Seve seve burada olabilir” diye konuştu.

Alman kulübünde 2015 yılına kadar sözleşmesi bulunan Robben, Bayern Münih Teknik Direktörü Pep Guardiola’nın mükemmel bir teknik direktör odluğunu, kendisi gibi 30 yaşındaki bir oyuncuya da küçük değişimlerle nasıl daha tehlikeli olabileceğini gösterdiğini kaydetti.

UEFA Şampiyonlar Ligi’nde Borussia Dortmund ile oynadıkları final maçında attığı golü hiçbir zaman unutamayacağını belirten Robben, 2010’da Dünya Kupası finalinde İspanya’ya karşı kaybettikleri maçta kaçırdığı gol pozisyonunun ise kendisi için her zaman ”büyük hayal kırıklığı” olarak aklında kalacağını belirtti.

Robben, dizindeki sakatlığı sebebiyle geçen hafta düzenlenen ve Bayern Münih’in kazandağı FIFA Dünya Kulüpler Kupası’na katılamadı.

Yayınlanma Tarihi:12:16,