SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe camiası, pazar günü Karabükspor karşısında alınan 2-1'lik mağlubiyet sonrası skora direkt etki eden iki kritik hata yapan hakem Bülent Yıldırım'ı kılıçtan geçirirken, başkan Aziz Yıldırım ise faturayı teknik direktör Ersun Yanal'a kesti.

Son 2.5 sezonda adeta başlarına bela olan Karabükspor maçlarına ayrı bir önem verdiği herkes tarafından bilinen başkan, bu mücadeleyi şampiyonluğun en hayati dönemeçlerinden biri olarak görüyordu. Bu düşüncesini geçtiğimiz hafta içinde teknik heyetle de paylaşam başkan, zorlu deplasmanda oynanan kötü futbol sonrası büyük bir hayâl kırıklığına uğradı.

Karşılaşmayı izlerken yerinde duramayan ve F.Bahçe'nin her geçen saniye rakibine daha çok teslim olması karşısında küplere binen Yıldırım, son aylarda gelen üt üste galibiyetlerle arasından su sızmadığı Ersun Hoca'yı ilk kez eleştirdi. Takımın herhangi bir ‘B planı' olmamasından yakınan başkan, karşılaşmayı birlikte izlediği yakın arkadaşlarına şu sözlerle dert yandı:

‘TEPKİSİZ KALDILAR'

“Büyük takım gibi oynamadık. Ne oldu o formda takıma. Bizi şu ana kadar diğerlerinden farklı kılan özelliğimiz, geri düşsek de asla yılmamamızdı. Bu kez rakibe reaksiyon veremedik. Zemin benim için mazeret olmaz. Sonuçta rakip oyuncular da aynı şartlarda mücadele ediyor.

Eğer büyük takımsan taktiksel anlamda mutlaka başka planların da olmalı. B plansız bir takım olmaz. Oynanan kötü oyuna müdahale edilmedi. Ancak bu iş böyle gitmez. Rakiplerimize daha fazla umut vermeden, sezonun son maçı olan Kayseri sınavından galip ayrılmalıyız.”

(vatan gazetesi)