SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tokat Valisi Mustafa Taşkesen ve Belediye Başkanı Adnan Çiçek, Ziraat Türkiye Kupası’nda Tokatspor’un Galatasaray ile aynı grupta yer almasını istediklerini söyledi.

2’inci Lig Beyaz Grup takımlarından Tokatspor’un Ziraat Türkiye Kupasında son sekiz takım arasında yer alması kentte büyük sevinç yaşattı. Kupada gruplara kalan 8 takım arasında tek 2’inci lig takımı olan Tokatspor, tarihinde ilk kez Galatasaray ile karşılaşmak istiyor. Yarın çekilecek olan grup kuraları öncesi kentte Tokatspor’un Galatasaray ile aynı grupta yer alması isteniliyor.

“GALATASARAY’I BEKLİYORUZ” Bugün düzenlenen Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) toplantısı öncesi açıklamalarda bulunan Tokat Valisi Mustafa Taşkesen, Tokatspor’un kupada güzel bir performans sergilediğini söyledi.

Vali Taşkesen, “Bu başarının devam edeceğini de inanıyorum. Her ne kadar Dardanelspor kazası olsa da bir motivasyonluluk diyorum. Ve Galatasaray’ın grubuna düşmeyi Galatasaray’ı burada ağırlamak istiyoruz, Galatasaray’ı bekliyoruz” dedi.

Tokat Belediye Başkanı Adnan Çiçek, Tokatspor’un geçmiş yıllarda olduğu gibi bu sene de Türkiye Kupasında isminden söz ettirdiğini belirterek, şöyle konuştu:

“İlimizin tanıtımı açısından çekeceğimiz kura önemli. Daha önceki iki sezonda biz kurada Fenerbahçe’yi çekmiştik. Ama bu sene kupada Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor gibi Türkiye’nin büyükleri yok sadece Galatasaray kaldı. Gönlümüzden Galatasaray geçiyor. Tabi ki bunun tek nedeni ilimizin tanıtımına katkıda bulunmak. Hem Tokat’ta hem İstanbul’da maç yapmak istiyoruz. Amacımız elbette ki yenmek, yenilmemek ötesinde ilimizin tanıtımını sağlamak”