SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Son gözde Rhodolfo

Mancini'nin Manchester City döneminden beri takip ettiği Luiz Rhodolfo için girişimler başladı. Geçen sezonu Gremio'da kiralık geçiren Brezilyalı oyuncunun esas sahibi Sao Paulo, fiyatı da 2 milyon euro...

Güncellenme: 13:35, 24/12/2013
Son gözde Rhodolfo

Fazıl Ünverdi / AMK

Lider Fenerbahçe’nin puan kaybettiği haftada kritik bir 3 puan alan Galatasaray, devre arası için transfer çalışmalarını sürdürüyor. Sarı-kırmızılılar özellikle savunma hattını güçlendirmek istiyor. Ancak Roberto Mancini’nin önerdiği isimlerle temasa geçen yönetime İtalya’dan kötü haber geldi. Tecrübeli hocanın çok istediği stoper Davide Astori’nin kulübü Cagliari, kapıyı 8 milyon eurodan açtı. Bu yüksek bonservis bedeli Aslan’ı geri adım atmaya zorladı. Fakat alternatif çabuk bulundu.

Cimbom’un son gözdesinin, Sao Paulo’nun stoperi Luiz Rhodolfo olduğu öğrenildi. Geçen sezonu kiralık olarak Gremio’da geçiren Rhodolfo’nun bonservis bedeli 2 milyon euro… Zaten 27 yaşında ve 1.93 boyundaki Brezilyalı’nın bu cazip fiyatı, Galatasaray’ı cezbediyor. Diğer yandan Mancini’nin bu oyuncuyu Manchester City’i çalıştırdığı dönemden beri takip ettiği belirtiliyor. İtalyan hoca, İngiltere’deyken alamadığı Rhodolfo ile İstanbul’da bir araya gelmek istiyor.