SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

60,039 kişinin doldurduğu Emirates Stadı’nda oynanan karşılaşmada gol sesi çıkmazken, ilk yarıda Willian’ın ceza sahası içinde Theo Walcott’u düşürdüğü pozisyonda hakem Mike Dean devam kararı verirken, yine ilk yarıda Frank Lampard’ın bir şutu direkten döndü.

Karşılaşmanın ikinci yarısında, Arsenal’in Fransız forveti Olivier Giroud iki önemli pozisyonu harcarken, teknik direktör Jose Mourino böylelikle Arsene Wenger’e karşı çıktığı 10. resmi maçı da kaybetmemiş oldu.

İlk yarıda Mikel Arteta’nın John Mikel Obi tarafından sert bir faule maruz kalmasına Arsenal tarafı büyük bir tepki gösterip kırmızı kart beklerken, 64. dakikada bu kez Ramires yine İspanyol oyuncu Arteta’yı biçti ve hakem Mike Dean ancak sarı kartına başvurdu.

Chelsea’nin Portekizli teknik adam Jose Mourinho, mücadele sonrasında yaptığı açıklamada, çok tartışılan Mikel’in müdahalesiyle ilgili şöyle konuştu:

Evet sert ve agresif bir hareketti. Futbol erkekler içindir. Temas olmadan oynanan başka spor dalları vardır. Ancak futbol temas oyunudur. İngiliz futbolu, kış, zemin ıslak, kayarak yapılan hareketler bir anda hızlanabiliyor. Bu yüzden gururla oynamak gerekir.

Arteta’ya yapılan faullerdeki itirazlarla ilgili de konuşan Mourinho şunları söyledi:

Ağlamayı seviyorlar, bu onların geleneği. Sadece tek bir örnek vermek istiyorum, Frank Lampard asla böyle bir durumda bu kadar provokasyona gitmezdi. Diğer ülkeden oyuncular, özellikle bazı ülkelerden, bu onların kanında var. Evet yabancı oyuncular birçok güzel şey getiriyorlar, ancak ben futbolda İngiliz kanını tercih ederim. Bu tip durumlarda onlar ‘hadi durma devam et’ derler.

Goal