SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hamburg Hakan’ı bırakmıyor

Almanya'nın güçlü takımlarından Hamburg'da oynayan 19 yaşındaki Hakan Çalhanoğlu, kendisine teklif edilen 1 milyon Euro'luk yıllık ücreti az bulunca Galatasaray'la flört etmeye başladı.

Güncellenme: 18:15, 24/12/2013
Hamburg Hakan’ı bırakmıyor

Ali GÜLEN / FRANKFURT / SÖZCÜ

Başarılı orta saha oyuncusunun, Galatasaray’la kontakta olduğunu açıklamasını haber yapan Alman Bild Gazetese, görüşmenin temelinin Hakan’ın, Hamburg’un teklifini az bulması olduğunu yazdı.

Hakan’ın menejerinin Galatasaray ile kontakta olduğunu açıkladığı, kalbinin sarı- kırmızılı takım için attığını ve Mancini’nin kendisini istediğini söylediği belirtilirken, Hamburg da Mannheim doğumlu Hakan’ı bırakmaya pek taraftar değil.

İLK SIRADA HAMBURG GELİR

Beşiktaş ve Fenerbahçe’yi düşünmediği belirtilen Hakan’ın menejerinin, “Bizim için tabii ki, birinci sırada Hamburg geliyor” demesinin ardından, takımın Spor Direktörü Oliver Kreuzer’in Hakan’ı telefonla aradı ve yeniden sözleşmeyi görüşme ve 2018’e kadar uzatma konusunda konuşmayı önerdi.

Kreuzer, Alman basınına yaptığı açıklamada, “Seninle olan anlaşmamızı uzatmak istiyoruz. Hakan da bunu istiyor. Biraz da onore edilmek istiyor. Gelirini daha iyi bir noktaya getirmek zorundayız. Akıllı, mantıklı bir yol bulmamız gerekiyor” dedi.

Yayınlanma Tarihi:17:58,