SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Çağdaş ŞENEL / Amkspor.com Fatih Terim’den sonra Roberto Mancini’nin göreve gelmesiyle beraber takımın oyun anlayışı ve transfer politikası da bambaşka bir boyut kazandı.

Deneyimli hoca Şampiyonlar Ligi’nde gösterdiği performans sonrası Başkan Ünal Aysal ile bir araya gelip transfer rotasına farklı bir çizgiye getirmek için kolları sıvadı. Yeni rota Brezilya…

Devler Ligi ve Ukrayna’da büyük başarılara imza atan deneyimli hoca Lucescu’nun başarısının sırrını çözen Roberto Mancini, sarı-kırmızılı takıma Brezilya sistemini getirmek istiyor. Şampiyonlar Ligi’nin en istikrarlı takımlarından Shakhtar Donetsk, Rumen hoca Mircea Lucescu ile 2009 yılında Avrupa Ligi kupasını kaldırırken, Şampiyonlar Ligi’nde de çeyrek finale yükselmeyi başarmıştı.

Gremio’nun umut vadeden genç yıldızı Alex Telles ile büyük ölçüde anlaşan Galatasaray, Roberto Mancini’nin isteğiyle Cruzeiro’nun 1.93 boyunda 25 yaşındaki defans (Anderson Vital da Silva) oyuncusu Dede’yi de listenin başına ekledi. Sarı kırmızılı ekibin Cruzeiro’nun başarılı sambacısı ile temasa geçtiği bildirildi.

Öte yandan, Galatasaray’ın teknik ekibinin yurtdışında futbolcu avında olduğu, Scout ekibinin de bu futbolcuyu yakından izleyerek yönetime Dede hakkında tüm bilgileri verdiği bildirildi. Sarı kırmızılı ekibin geçen sene de Fatih Terim liderliğinde bir çok isimle görüştüğü fakat yüksek bonservis maaliyetleri sebebiyle bu transferlerin gerçekleşmediği biliniyor.

AC Milan, Juventus ve Chelsea’nin de radarına takılmayı başaran Dede için 10 milyon Euro’yu gözden çıkardığı belirtildi.

Yayınlanma Tarihi:18:08,