SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor’da, teknik direktör Christoph Daum’la yaşadığı sorunlarıgerekçe göstererek takımdan ayrılma kararı alan, ardından da yönetimkurulu kararıyla kadro dışı kalan Arjantinli yıldız Pablo Batalla, Brezilya’nın Sao Paulo kentinde tatil yapıyor.

Batalla’nın menajeri, yıldız futbolcunun Bursa’ya dönüp dönmeyeceği konusunda henüz kararını vermediğini söyledi.

Bursaspor’dan ayrılma kararı alan Arjantinli futbolcu Pablo Martin Batalla ile ilgili belirsizlik sürüyor. Teknik direktör Christoph Daum’un en son yaptığı açıklamada, ‘Onu sildim’ dediği yıldız futbolcu, Brezilya’nın Sao Paulokentinde ailesiyle birlikte tatil yaparken, yönetim kurulu da katılmadığı her antrenman için noter tespiti yaptırmaya devam ediyor.

Arjantinli futbolcunun menajeri Suzan Naguf, Batalla’nın tatilde olduğunu ve henüz Arjantin’e dönmediğini belirterek, Bursa’ya da ne zaman döneceği konusunda kendisini bilgilendirmediğini söyledi.

İDMAN BAŞINA 25 BİN TL Bu arada, kulüp yönetiminin Batalla’ya çıkmadığı her idman için 25 bin TL para cezası uygulama kararı aldığı öğrenildi. Arjantinli futbolcunun cezasının şu anda 920 bin TL’ye ulaştığı ifade edildi. Batalla’nın çıkmadığı antrenmanlar için noter tespitine devam edilirken, cezası da her geçen gün artıyor.

TERCÜMAN VOLKAN ÇAY GÖNDERİLDİ Öte yandan eski çalıştırıcı Hikmet Karaman’ın ayrılması ve Daum’un göreve gelmesiyle yönetim tarafından tekrar çağırılan tercüman Volkan Çay’ın,Batalla’nın ayrılma kararının ardından yeniden görevine son verildi.Batalla’nın ve diğer Güney Amerikalı futbolcuların tercümanlığını yapan Volkan Çay’ın yerine İstanbul Büyükşehir Belediyespor’da görev yapan bir tercümanla anlaşıldığı öğrenildi.

Yayınlanma Tarihi:13:48,