SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Basın Sözcüsü Şükrü Ergün, NTVSpor mikrofonlarına konuştu ve transfer çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

“Yılı iyi bitiriyoruz. Bu yılın böyle bitmesi önümüzdeki yıl için de haberci. İyi bir yıl bizi bekliyor” diyen Ergün, Hakan Çalhanoğlu, Alex Telles ve Tarık Çamdal ile ilgili son gelişmelerin ne olduğu sorusuna, “Saydığınız isimler dile getirilen isimler. Bunlar ve başka isimler üzerinde çalışmalar olduğunu biliyorum. Teknik kadronun talebi doğrultusunda gereken bölgelere en iyi transferlerin yapılması için başkanın talimatı var. G.Saray 2. yarıda çok daha güçlenecek ve şampiyon olacak.” ifadelerini kullandı.

“Başkan genç oyuncular demiş. İhtiyaç duyulan pozisyonu dolduracak isimler alınacak. Şu anda Hakan ile ilgili bize ulaşan bir gelişme yok. Olsa bile şu anda bir açıklama yapmamız mümkün değil.”

‘MAYIS AYINDA KUPAYI KALDIRMAYI HEDEFLİYORUZ’

G.Saray yöneticisi Emir Sarıgül de, ilk hedefin kupa olduğunu vurguladı ve, “25 milyon G.Saray taraftarı bizden sportif anlamda başarı bekliyor. Biz de herkes ile birlikte kol kola bunun için uğraşıyoruz. Taraftarımız merak etmesin, G.Saray için başarı kupaların gelmesidir. İnşallah mayıs ayında kupayı kaldırmayı hedefliyoruz.

Galatasaray’ın sportif anlamda başarısı için, futbol şubesinde hocamız ve teknik heyetin istediği takviyeler varsa, sayın başkan ve yönetim kurulu buna duyarsız kalmaz. Bu noktada sportif direktörlerin yaptığı çalışmalar var. Eğer eksik varsa, kapatılacaktır. Futbol profesyonellerin yönetimine bıraktığımız bir branş. Başkanımızın hocamız ile yaptığı görüşmeler vardır. Ona göre bazı hamleler yapılacaktır.” dedi.

Yayınlanma Tarihi:20:05,