SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Medical Park Antalyaspor Başkanı Güntekin Gencer, katıldığı canlı yayında Fenerbahçe’den 3 ismin peşinde olduklarını söyledi. Gencer, Semih ve Yobo’ya teklif yaptıklarını ve son kararı beklediklerini ifade ederken, Holmen için yaptıkları teklifin Ersun Yanal tarafından geri çevrildiğini belirtti.

“SEMİH’E SON TEKLİFİ VERDİK” Radyospor’a konuşan Gencer, ”Semih’le sezon başında da görüştük. Son dönemde de daha sık bir araya geldik. Menajeriyle de görüştük. Biz kendilerine son teklifi yaptık. Artık karar Semih’in… Fenerbahçe’den alacaklarını düşünüp, kalmayı tercih edebilir; ticari açıdan baktığımızda saygı duymalıyız. Ama Semih ‘Bu yaşta futbolun dışında kalmak istemiyorum. A2’de antrenman yapmaktansa Antalyaspor’da yeni bir sayfa açarım’ diyorsa kapımız açık. Gelir formamızı giyer. Biz son teklifimizi verdik. Artık karar Semih’in” dedi.

YOBO’YLA ANLAŞMA ZEMİNİ OLUŞTURDUK Yobo’yla her konuda anlaştıklarını dile getiren başkan Gültekin Gencer, ”Yobo ve menajeriyle konuştuk. Biz kendileriyle anlaşma zemini oluşturduk. Pek çok konuda uzlaştık, sadece Yobo’nun Fenerbahçe’yle sözleşme feshederken, alması gereken bir ücret var, bundan feragat etmesi gerekiyor. Kısacası Yobo’yla Fenerbahçe’yle olan sözleşmesini feshederse bizde oynar. Sonuç itibariyle Nijerya Milli Takımı’nın kaptanı, Dünya Kupası’nda yerini alması için ikinci yarıda oynaması gerekiyor. Antalyaspor onun için çok iyi bir seçenek” diye konuştu.

YANAL, ”HOLMEN BİZİM İÇİN ÇOK DEĞERLİ” DEDİ Holmen’e de talip olduklarını bildiren, ”Holmen’i istedik. Onun da fikrinin olumlu olduğunu biliyorum. Fakat Fenerbahçe Yönetimi Holmen’e gelen tekliflerden bunaldı. Ersun Yanal’da geçen hafta bize ‘Holmen benim için çok önemli bir oyuncu. Bırakmayacağız’ dedi. Holmen, Fenerbahçe’de devam edecek. Bu transfer bizim için kapandı” şeklinde konuştu.