SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Özdilek, Spor Toto Süper Lig’de, cuma günü oynanacak Beşiktaş karşılaşması öncesi Beştepe İlhan Cavcav Tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, geçen hafta 5 yıl çalıştırdığı Medical Park Antalyaspor ile karşılaştıklarını, ilk yarının son maçında ise 14 yıl hizmet ettiği Beşiktaş maçına çıkacaklarını hatırlatarak, “Çok özel iki hafta geçiriyorum. Ama bizim için en büyük amaç bulunduğumuz kulübe hizmet etmektir” diye konuştu.

Beşiktaş maçı öncesi takımda çeşitli sıkıntıları bulunan oyuncular bulunduğunu ifade eden Özdilek, “Serkan Kurtuluş’un sakatlığı devam ediyor. Tomic, Doğa ve Mervan’ın gribal enfeksiyonları var. Jimmy Durmaz’da da son maçtan dolayı kasığında zorlama var. Maç gününe kadar bu sıkıntıları çözmek için çalışacağız.” dedi.

Taraftar desteğinin kendileri açısından çok önemli olduğunu vurgulayan Özdilek, şunları söyledi:

“Ankara’da kazanmak istiyoruz. Moral olarak çok iyi durumdayız. Son hafta galip gelip devreye moralli girmek istiyoruz. Cuma akşamı hava çok soğuk olacak. Bu nedenle seyircimizden fedakarlık istiyoruz. Geçen hafta Medical Park Antalyaspor maçından sonra Kulusic’in sözü çok hoşuma gitti, ‘Ankara’da bize karşı hiçbir takım favori olamaz’ dedi. Ben de aynı düşüncedeyim Ankara’da tek favori var Gençlerbirliği. Bu hem Beşiktaş’a karşı hem de ikinci yarıdaki maçlar için geçerli.”

Rakipten çok kendilerinin ne yapacağının önemli olduğunu kaydeden Özdilek, “Beşiktaş’ın sakatları ve eksiklikleri bulunmasına karşın geniş bir kadrosu var. Bu eksiklerin onlara sıkıntı yaratacağını düşünmüyorum. Ama her zaman dediğim bir söz var, rakipten çok bizim ne yapacağımız önemli. Güven olarak çok yukarılara çıktık . Yeni yılı galibiyet ve moralle karşılamak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Transfer çalışmaları Transfer çalışmaları hakkında da bilgi veren Özdilek, “Yerli ve yabancı oyuncularla görüşüyoruz. Ama şimdi önümüzde bir lig maçımız daha var. Cuma günü son maçımızı oynadıktan sonra ortaya isimler çıkacaktır” dedi.

Ligde sezonların ikinci yarılarının zorlu geçtiğini dile getiren Özdilek, “İkinci yarılar ligde çok zorlu geçiyor. Her maç final olacak ve rakiplerimiz de takviyeler yapacak. Biz de bu nedenle herkesin bildiği eksiklerimizi gidermek adına takviyeler yapacağız” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:11:57,