SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Metin KOÇ / Amkspor.Com

Spor kamuoyunu son dönemde sıkça meşgul eden “Tribünde siyaset” tartışmaları AKP’nin Bursaspor’un en büyük taraftar grubu Teksas’a gönderdiği maille skandal boyuta ulaştı.

Söz konusu mailde Teksas’tan Başbakan Erdoğan’a destek tezahüratları beklendiği kaydedilirken, “Karşılaşmanın 34. dakikasında Recep Tayyip Erdoğan’a destek tezahüratları yaparak, oynananoyuna karşı desteklerini bildirmelerini rica ediyoruz” ifadeleri kullanılıyor.

İşte bu ne yaman çelişki dedirten o mail:

TEKSAS’TAN AÇIKLAMA

Öte yandan Teksas’ın resmi internet sitesinde söz konusu maile cevap niteleğinde bir bildiri yayınlandı.

“Taraf’da bertaraf da değiliz” başlığıyla yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Bursa şehri, tarihten gelen bir ‘göçmen kenti’ yapısı gereği, çok çeşitli kökenden ve siyasi görüşten insanı bünyesinde barındırmaktadır. Bursaspor tribünlerimiz de, bu durumdan bağımsız değil, aynı özellikte bir yapıya sahiptir ve bizler, Teksaslılar olarak bu çok çeşitliliği her daim bir gurur kaynağı olarak benimsemişizdir. Bu sebeple, tribünümüzün bir siyasi görüşün temsiliyetini üstlenme gibi bir durumu da, böyle bir sorumluluğu da yoktur. ‘Tribünde siyaset’ tartışmalarının ayrıştırıcı bir unsur olduğunu düşünen bizlerin, bu tarz talepleri olumlu karşılaması asla ama asla düşünülemez. Bizler ve tribünlerimizi siyasi birer kukla sanan ve bu yönde kullanma düşüncesi olan parti veya kişilere karşı açıkça ifade ediyoruz; taraf da bertaraf da değiliz. Bu böyle biline. TEKSAS.ORG

Yayınlanma Tarihi:15:55,