SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Radyospor’da Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu olan Arkinov, Galatasaray’ın, Rus Milli Takım’ı ve Zenit St. Petersburg’un kaptanı Roman Shirokov’la ilgilendiğini belirterek , “Bizim şirketimize bağlı bir oyuncu, benim ortağım Arsen Milansov onun resmi menajeri. 2012-13 sezonunda Rusya’nın en iyi futbolcusu seçildi. Bu sezon 24 resmi maçta 11 gol attı. 10 gol pası verdi. Kontratı Haziran’a bitiyor; ama Shirokov’la ilgili olarak biz 31 Aralık’tan itibaren görüşmeye başlayacağız. Zenit, sözleşme uzatmak istiyor. Başka Rus takımları da onu istiyor. CSKA Moskova’nın altyapısında yetişti. 37 – 38 yaşına kadar oynamak istiyor. Orta sahada hem defansif hem de ofansif oynuyor. Guus Hiddink, Rus Milli Takımı’nda onu stoperde oynatmıştı. Fakat orijinal mevkii oyun kurucu” diye konuştu.

GALATASARAY’A SICAK BAKIYOR

Galatasaray’dan gelebilecek bir teklife çok sıcak baktığını ifade ederek, “Mancini büyük bir teknik direktör. Drogba, Sneijder gibi dünyaca ünlü oyuncular var. Teklif olursa, sıcak bakıyoruz” şekilde konuştu.

CAPELLO, MANCINI’YE OLUMLU REFERANS VERDİ

Roberto Manci’nin, Rus Milli Takımı teknik direktörü, yurttaşı, Capello’dan Shirokov’la ilgili olumlu referans aldığı, Capello’nun, “Onu Galatasaray’a alırsanız, çok faydalı bir transfer yapmış olmalısınız. Shirokov’un Rus Ligi’nin dışında oynamasını, Rus Milli Takımı için de faydalı görüyorum” dediği öğrenildi.

Manci’nin, ara dönem için transfer edilmesini istediği oyuncu tiplerinden bir tanesi, Roman Shirikov gibi, orta sahada oyunu iki yönüyle oynayabilecek bir oyuncu. Gerektiğinde Melo’ya alternatif olabilecek nitelikte bir futbolcu.