SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde (TKBL) mücadele eden Orduspor, ligde üst üste aldığı 3 galibiyetle moral buldu.

Mor beyazlı ekip, hafta sonu evinde oynadığı Tarsus Belediyesi’ni 77-67 yenerek topladığı 17 puanla 8’inci sıraya yükseldi.

Antrenör Alper Durur yaptığı açıklamada, ligde galibiyet serisi yakaladıkları için mutlu olduklarını belirtti.

Son galibiyetle puan sıralamasında kendilerine 8’inci sırada yer bulduklarını ifade eden Durur, “Aldığımız galibiyetler oyuncuların özgüveninin yeniden artmasını sağladı” dedi.

Hedeflerinin ligde kalmak adına en az 4 maç daha kazanmak olduğunu dile getiren Durur, “Ligde en son sahamızda Tarsus Belediyesi’ni yenerek iyi bir ivme yakaladık. Geçen haftalarda oynadığımız Galatasaray maçında takımımızda taşların yerine oturmasıyla takım oyununu sahaya yansıtmaya başladık. Onun ardından gelen 3 galibiyetle de korkulu bölgenin üzerine çıkmak bizleri rahatlattı. Bu galibiyet serisi, özellikle genç oyuncularımız için moral kaynağı oldu. Dolayısıyla iyi durumdayız. Bu tabloyu devam ettirmek istiyoruz. Ligin sonuna kadar elimizden gelen her şeyi yapacağız. Rakiplerimiz her an transfer yapıp güç dengesini değiştirebilecek konumda. Dolayısıyla işimizi sıkı tutup ihtiyacımız olan galibiyetleri almak zorundayız. Bunun için de uğraşacağız.” diyerek sözlerini tamamladı.