SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş'ta Fernandes'in durumu gündemin ilk sırasındaki yerini koruyor. Önceki gün yönetim tarafından 220 bin euro para cezası kesilen, Kasımpaşa maçında yaşanan olayların ardından kafasının karışık olduğu belirtilen Portekizli oyuncu için yönetim gelecek teklifleri değerlendirme kararı aldı. Dün de idmana çıkmayan oyuncunun sözleşme yenilemesi de beklenmiyor.

Siyah-Beyazlı yöneticilerin daha önce kendi aralarında yaptıkları toplantılarda, oyuncuyu Türkiye'den bir başka kulübe kaptırmamak adına sadece yurtdışından gelecek teklifleri değerlendirmeye almayı planladıkları kaydedildi. Ancak, yaşanan son gelişmelerin ardından yönetimin karar değişikliğine gittiği ifade edildi. Fernandes için gelecek teklifleri değerlendirmeye alacak yönetimin, oyuncunun kendisinin getireceği önerilere de açık olduğu ve yurtiçinden gelecek herhangi bir teklifi de dikkate alacakları belirtildi.

Sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Portekizli oyuncunun UEFA kuralları gereği devre arasında bir takımla görüşüp önümüzdeki sezon bonservissiz gitme ihtimalini de göz önüne alan yönetimin oyuncudan para kazanmak istediği ve sezon sonuna kadar ödemek zorunda oldukları yıllık ücretinden de kurtulmayı planladıkları kaydedildi.

HER İKİ CAMİA DA BEKLİYOR Yaşanan bu gelişmenin ardından gözler Siyah-Beyazlılar'ın ezeli rakibi Fenerbahçe'ye çevrildi. Portekizli oyuncunun adı uzun süre Sarı-Lacivertlitakımla anıldı. Fenerbahçe'nin ezeli rakibinin bu karar değişikliği sonrası Fernandes konusunda nasıl bir hamle yapacağı her iki camiada da merakla bekleniyor.

Yayınlanma Tarihi:09:39,