SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İstikrar kaybetti!

23 Aralık 2013

Birkaç kırılma anının maçın sonucunu büsbütün değiştirdiği heyecanı yüksek kalitesi az bir 90 dakika oldu. İlk devre Trabzonspor'un, ikinci devrede Galatasaray istediği gibi oynandı. Trabzonspor ilk devreyi 0-2 yapabilecek pozisyonları bulmasına rağmen, yine bonkör davrandı. Galatasaray Mancini ile klasik bir ilk devre oynadı. Ne orta saha direnci ne de atak gücü! Sneijder'in tek şutuyla koca ilk yarıyı kapattılar. Her şey ilk devredeki gibi gitmeyecekti. Trabzonspor bu sezon klasik erken oyundan düşüyor. Galatasaray'ın ilk golüne kadar beraberliğe oynuyorlar izlenimi veren maç bir anda alevlendi. 61'deki Burak Yılmaz golü, o ana kadar ki Trabzonspor oyuncularının emeğine ‘yazık' dedirtti. Tam 1 dakika önce daha kolayını Henrique kaçırdı, Burak zor da olsa nasıl gol atılır'ı gösterdi. Trabzonspor'u sahada tutan gole hemen cevap vermesiydi. Olcan, ilk devrede alamadığı toplarla, saha içinde daireler çizmeye başladı. Beraberlik golü de sağdan ceza sahasına koşu ile geldi.

Oyunun başı beraberlik koksa da başta Sneijder olmak üzere Galatasaraylılar bu skora razı değildi. 68'de Burak'la öne geçtiler. Gollerin olduğu dakikalara bakar mısınız? 61 ile 68. Futbol eğer gol demekse, bu maç 7 dakika! Galatasaray öne geçtikten sonra farka gidecek pozisyonlar buldu. Özellikle Sneijder'in gollük şutları unutulmasın! Onur yine Trabzonspor'un en iyilerindendi. Mustafa Yumlu'yu da yazın bir kenara. Kendisini aştı gidiyor.

Trabzonspor adına en az bir beraberlik yukarıya tutunma anlamında önemliydi. Mustafa Akçay'ın kontrollü futbolu işe yarayabilirdi. Kadro istikrarını yakaladı. Rakibine göre Trabzonspor kadro istikrarıyla maçı yine de en az bir beraberlikle bitirebilirdi. Bazen cesur kararlar almanız gerekebilir ve o zaman eski ezberlerden sıyrılmanız şart. Son 20 dakikada Colman kendini attırmasa Adrian oyunda olsa belki bazı şeyleri değiştirebilirdi. Kazanmayı hak etmeseler de kesinlikle mağlubiyeti de hak etmediler.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek