SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

G.Saray:2 Onur Kıvrak:1!

23 Aralık 2013

SEZON başından beri ligde beklenen performansı gösteremeyen G.Saray, özellikle karşılaşmanın ikinci yarısındaki arzulu futboluyla sonuca gitti. Bu başarıda en önemli katkı hiç kuşkusuz ki Sneijder'indi. Hem arkadaşlarını gol pozisyonuna soktu hem de hücumu çok iyi yönlendirdi. Çekmiş olduğu şutların neredeyse tamamı isabetliydi. Bizim ligdeki diğer şutör oyunculara örnek olması gereken bir tekniğe sahip. Mancini mücadelenin son anlarında Sneijder'i oyundan çıkararak taraftara alkışlattı.

Drogba'nın sinirli hallerine ise anlam veremedim. Bu gerginliğiyle takımına faydadan çok zarar veriyor. Ayrıca savunmada sıkıntılar devam ediyor. Örneğin Gökhan Zan ilk yarıda öyle bir hata yaptı ki bu anda Trabzon golü bulsaydı mücadelenin seyri değişebilirdi. Sahanın bana göre en iyisi Trabzon-spor kalecisi Onur'du. Bu performansıyla Türkiye'nin unutulmaz kalecileri arasına gireceğini bir kez daha gösterdi. Böyle devam ederse hem Avrupa kulüplerinin hem de İstanbul'un 3 büyüklerin gözdesi olur. Zaten öğrendiğimiz kadarıyla hem yurt içinden hem de yurt dışından ciddi teklifler var. Trabzonspor cephesine gelirsek defansif anlamda tıpkı G.Saray gibi problemler yaşıyorlar. Kalede Onur yerine bir başkası olsa dün akşamı bir kenara bırakıyorum ligde sezon sonuna kadar kaç gol yerlerdi merak ediyorum.

Defansı toparlasın diye alınan Aykut Demir helikopterle getirilmişti ama otobüsle gönderilebilecek gibi duruyor.

Karşılaşmanın hakemi Fırat Aydınus'a geçelim… Kartlarda standardı tutturamadı. İlk yarıda G.Saray'ın kullandığı kornerde Gökhan Zan'a yapılan net penaltı es geçildi. İlave yardımcı hakem de burada suskun kaldı. Trabzonspor'un golünde ise topun çizgiyi tamemen geçtiği doğru tespit edildi. Colman'a çıkan kırmızı da doğruydu. Sonuç olarak dün alınan sonuçların ardından şampiyonluk yarışında G.Saray'ın da olacağı belgelendi. Lig yarışının tadı tuzu yerine geldi.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek