SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe’nin asıl sorunu belgelendi

23 Aralık 2013

Dün Fenerbahçe bu sezonun en kötü futbolcunu oynadı… Size felaket durumu tek cümleyle anlatabilirim: Karşılaşmanın ikinci yarısında Fenerbahçe, Karabük kalesine şut çekemedi. Gerçi maçın ilk düdüğüyle birlikte işlerin kötü gideceği belliydi. Orta sahada inanılmaz hatalar yapan Fenerbahçe, bunun bedelini ağır ödedi. Cristian, orta alanda adeta topu rakibine teslim etti. O pozisyon gitti gol oldu.

Bu dakikadan sonra Karabükspor geriye çekilince topla oynama imkanı sarı-lacivertlilere geçti. Emenike de beraberliği getirdi. Fenerbahçeli taraftarların tamamı ikinci yarıda takımlarının savaşmasını bekliyordu. Ancak hakemin düdüğüyle birlikte sahada olan tek bir takım vardı o da Karabükspor… Ev sahibi ekip, Fenerbahçe’ye adeta nefes aldırmadı. Sarı-lacviertliler oyunun hiçbir bölgesinde rakibine karşılık veremedi. Mesela Alper Potuk’a bakalım.

Sow etksiz kaldı

İlk 11’de adı yazıyordu ama sahada kendisine rastlayamadım. Emenike en uçta oynayacak diye Sow yine kanada kaydırılmıştı. Böylece Sow’un etkinliği minimuma indi. Kuyt, olumlu pas atamadı. Stoperde Egemen ve Alves’in büyük uymsuzluğu dün can yaktı.

Volkan farkı önledi

Caner penaltı yaptırdığı için eleştirilebilir ama iki stoperin açığını kapatmak için sürekli ters kademeye girdi. Farkı önleyen isimse kaleci Volkan’dı… Özellikle son çeyrekte çıkardığı topları ben sayamadım. Umarım Ersun Yanal sayabilmiştir. Fenerbahçe’nin en büyük sıkıntısı savunmasında… Ancak bu sezon orta sahadakiler çok savaşaınca Egemen ve Alves’in uyumsuzluğu fazla önemsenmemişti. Dün, orta alan durunca asıl problem gözler önüne serildi. Caner ve Gökhan Gönüş de onların kurbanı oldu. Dünkü tablodan Fenerbahçe’nin çıkaracağı büyük dersl var. Umarım Ersun Yanal notlarını almıştır.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek