SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Liv Hospital Basketbol Takımı Başantrenörü Ergin Ataman, “Her fırsatta şahsımı Fenerbahçe taraftarına karşı hedef gösteren, düşman olduğum yönünde bir algı yaratmaya çalışan Sayın Karakaş’ın (Nedim Karakaş) bu tavrına artık bir son vermesi gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Ataman, AA’ya yaptığı yazılı açıklamada, Fenerbahçe Ülker Şube Direktörü Nedim Karakaş’ın kendisiyle ilgili internetteki bir haber sitesinde yer alan ifadeleri şaşkınlık içinde okuduğunu belirterek, “Türkiye Basketbol Federasyonu’nun Avrupa Ligi takımlarının maç günleri konusundaki tutumunu eleştirirken, burada aynı görüşte olmasına karşın benim bu açıklamalarımı Fenerbahçe Ülker karşıtı açıklamaymış gibi göstermeye çalışması hayret vericidir” ifadelerini kullandı.

Karakaş’ın, yabancı oyuncu kuralıyla ilgili açıklamasının kamuoyunu yanıltıcı ve şaşırtıcı olduğunu savunan Ataman, şunları kaydetti:

“Bu kural sezon başında bizzat Nedim Karakaş’ın da bulunduğu bir toplantıda, kulüplerin oy birliğiyle yaptığı talep doğrultusunda, TBF’nin gündemine alınmış ve ağır sakatlık geçiren bir oyuncunun yerine kulüplere joker hakkı tanınmasına karar verilmiştir. İki oyuncusu sezonu kapatan, iki oyuncusu da dört ay takımdan uzak kalan Galatasaray Liv Hospital da bu oyunculardan birinin yerine joker hakkını kullanmıştır. Kaldı ki bunun maç günleriyle ilgili şikayetimizde hiçbir alakası yoktur. Üstelik Karakaş’ın açıklamalarında tablolarla desteklediği, Galatasaray Liv Hospital’ın bir keresinde iki maç arasında verdiği dört günlük aranın sebebi, derbi maçının Fenerbahçe Ülker’in isteğiyle pazartesi gününe alınmasıdır. Galatasaray Liv Hospital da sporcu sağlığını göz önünde bulundurarak bu talebe itiraz etmemiştir. Ancak talebimiz benzer düzenlemelerin yalnızca Fenerbahçe Ülker’in istediği değil, Galatasaray Liv Hospital ve Avrupa kupalarında yer alan diğer takımların da istediği zamanlarda yapılmasıdır.”

“F.BAHÇE ÜLKER CAMİASINDA KARŞI HERHANGİ BİR ÖZEL TAVRIM YOK”

Fenerbahçe Ülker camiasına karşı herhangi bir özel tavrının bulunmadığını kaydeden Ergin Ataman, Nedim Karakaş’ın çağ dışı yaklaşımlarda bulunan bir üsluba sahip olduğunu savunarak, şöyle devam etti:

“Nedim Karakaş’ın sözlerinin aksine Fenerbahçe Ülker camiasına karşı herhangi bir özel tavrım yoktur. Hatta fair play anlayışını ön planda tutan bir spor adamı olarak gerek Aziz Yıldırım, gerek Mirsad Türkcan aleyhinde salonumuzda yapılan olumsuz tezahüratları önlemek için defalarca bizzat girişimde bulundum. Sayın Nedim Karakaş ise Fenerbahçe Ülker Arena’da aleyhimde yapılan ve ağır hakaret ile küfür unsuru içeren tezahüratlar için koltuğundan dahi kalkmadığı gibi, bu tarz açıklamalarla ortamı gerip, benzer olaylara zemin hazırlamaktadır. Her fırsatta şahsımı Fenerbahçe taraftarına karşı hedef gösteren, düşman olduğum yönünde bir algı yaratmaya çalışan Sayın Karakaş’ın bu tavrına artık bir son vermesi gerektiğini düşünüyorum.

Fenerbahçe Ülker gibi son yıllarda gerek organizasyonu, gerek salonu, gerek Avrupa’nın en kariyerli antrenörünü takımın başına getiren yapılanmasıyla Avrupa’nın yükselen bir kulübünde görev yapan bir profesyonelin bu tarz çağ dışı yaklaşımlarda bulunan üslubu yakışmamaktadır.”

Yayınlanma Tarihi:15:28,