SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor’un ilk yarı sahasındaki son karşılaşmada Kayseri Erciyesspor’u 3-1 yenmesi teknik direktör Christoph Daum’u mutlu etti.

Daum, “Çıkışımızı sürdürmeye devam ettik. Yedinci maçımızda yenilmedik. Yaptığımız taktikleri takımımız çok iyi uyguluyor. Takım olma adına bir büyüme görünüyor. Ligde puan açısından yukarıdaki takımlarla aranın açılmama açısından önemliydi. Kilit bir maçtı. Teknik direktörlerini değiştirdiler. Oyuna tamamen adapte olduk. Çok konsantre maça başladık. Baskılıydık. Penaltı pozisyonuyla ritmimizi kaybettik. Erciyes’i oyuna ortak etti. Penaltıya kadar yaptığımız baskıyı devam ettiremedik. Devre arasına girdik. Uyarılarımızı yaptık. Üçüncü golü atmamız gerektiğini söyledim. Belluschi çok güzel pasla Sestak’a golü attırdı. Pozisyona girdik. Net paslar olmayınca başka gol olmadı. Dediğim gibi Bursaspor üzerine koyarak gidiyor. Bu soğukta taraftarlarımızı gördünüz o nedenle burayı çok seviyorum. Galibiyetten sonra daha sakin ortama gireceğiz. Taraftarlarımız transfer hakkında görüşlerini belirtiyor. Umarım kendi performansımızın, önemli ve doğru transferlerle güç katacağına inanıyorum. Takımımızın mücadelesi, galibiyetten dolayı futbolcularımı kutluyorum” diye konuştu.

“KARAMAN BANA GELMEDİ”

Daum basın mensuplarının sorularına ise, “Ben deplasmana gittiğim zaman o takımın hocasına gidiyorum. Burada Hikmet Karaman bana gelmedi. Bizede hepsi geliyor. İlk defa onların tarafından hoca gelmedi. Pinto söylemiş olabilir. Bana direkt olarak gelip söylemedi. Gidişatı öyle gösteriyor. Benim için sürpriz değil. Pinto’ya başarılar diliyorum. Batalla kendisi gitti. Dönüpte gelse alır mısınız sorusuna cevabım hayırdı. Negatif bir şey duyamazlar. Her takımın belli çizgisi olması gerektiğini düşünüyorum. Bu olayın bitmesi adına bir şey yapamayız. Pinto her zaman gelebilir. Kadroda olan bir futbolcunun performansıyla ilgili bir durum bu. Son haftalarda Pinto sakattı antrenmanlara çıkamadı. Çalışmkalarda futbolcu kendisini gösterirse kadroya girer” diye cevapladı.