SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sensiz de oluyormuş!

22 Aralık 2013

Beşiktaş taraftarı büyüktür, işini bilir. Fernandes konusunda ise biraz yanıldılar yıllarca… “Kredi çek, kefil olalım” dediler. Yetmedi “inşaat yap, amelen olalım” dediler. O da yetmedi “cemaat kur, müridin olalım” dediler. Elazığspor maçında ise gerçekler oraya çıktı; Fernandes olmadan da oluyormuş. Hem de bal gibi oluyormuş! Takımın el freni Fernandes, maçı evden seyrettiği zaman -ki izlediğini düşünmüyorum- Beşiktaş daha iyi oynadı. Bence bundan sonra evden seyretmeye devam etmeli. Hatta Portekiz Devlet Televizyonu, 3 dakikalık özetleri veriyorsa oradan izlesin!

Sanıyorum ki Bilic de dün oynanan oyunu görmüştür ve kafasında Fernandes’i silmiştir. Zaten taraftarın sildiği bir yerde ne kadar kalıcı olabilir ki Fernandes?

Görmediniz mi dün canla başla oynayan Beşiktaşlı futbolcuları? Son düdüğe kadar sahanın her yerinde koştular, yorulmak nedir bilmeden, rakibe adım attırmadan oynadılar.

Diyeceksiniz ki “rakip Elazığ’dı.” Olsun, siz istediğinizi deyin. Daha zayıf rakiplere karşı da gördük yıldız Fernandes’i!

Biraz önce de dedik; taraftar sildi Fernandes’i. Dün bunu kibar (!) bir dille de aktardılar yönetime: “Taraftara tüküren gitsin” dediler.

Kutudaki dolarlar

Hem sadece Fernandes’e de tepki göstermedi taraftar. “Neyleyim cebimdeki milyon doları” bestesini değiştirerek “neyleyim kutudaki milyon doları” dediler ve son günlerde yaşanan yolsuzluk haberlerine de tepki gösterdiler. Bazıları “futbola siyaseti niye sokuyorsunuz” diyebilir. Hakları da vardır ama ismi Recep Tayyip Erdoğan olan bir futbol stadı zaten siyasetin içinde değil mi?

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek