SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eski futbolculara ve antrenörlere borçları nedeniyle transfer yapamayan Sakaryaspor’da yasağın kaldırılması için çalışma başlatıldı.

Kulüp Başkanı Selahattin Aydın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, alacaklı oyuncu ve antrenörlerle görüştüklerini söyledi.

Ligin ikinci devresi için transferi açma çalışmasını sürdürdüklerini belirten Aydın, “Tabii bu konuda uğraşıyoruz fakat iddialı değiliz. Transfer tahtamızın kapalı olmasının nedeni, eski oyuncularımıza ve antrenörlerimize borçlarımız. Bu konuda alacaklı arkadaşlarımızla görüşüyoruz. Bakalım, inşallah başarılı olur” diye konuştu.

Aydın, sorunu aşmak için çözüm yolları belirlediklerini vurgulayarak, “Bu konuda iki çözüm yolu var, birincisi dosyaları öteleme, diğeri de bir miktar para vererek dosyayı geri çekme. Bununla ilgili görüşmelerimiz sürüyor. Böyle bir çalışma başlattık. Bununla ilgili Milletvekilimiz Şaban Dişli, Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu ve valimizle yürütülen çalışma var. O çalışmayı Şaban Bey yönetiyor” şeklinde konuştu.

Spor Toto 3. Lig 2. Grup’ta 9 maçtır galibiyet elde edemeyen Sakaryaspor, 17 puanla 15’inci sırada bulunuyor.