SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Neden 18 değil de 17?

Karabük karşısına da 17 kişilik bir kadro ile çıkacak F.Bahçe’nin hocası Yanal’ın hem alt yapıdaki oyuncuları yetersiz bulduğu, hem de “Görev vermeyeceğim futbolcuyu niye alayım” düşüncesinde olduğu öğrenildi.

Güncellenme: 08:26, 22/12/2013
Neden 18 değil de 17?

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, yabancı oyuncu kontenjanı ve sakat oyuncular nedeniyle Akhisar Belediyespor maçından sonra Karabükspor karşılaşmasına da 17 kişi ile çıkacak.

Karabük deplasmanı öncesi 18 kişilik kadroyu tamamlayamayan sarı-lacivertli ekibin hocası, geçen hafta olduğu gibi yine alt yapıdan oyuncu almayı tercih etmedi. Oynatmayacağı futbolcuyu kadroya almanın bir anlamı olmadığını düşünen, bu yüzden de böyle bir hamle yapmaya gerek görmeyen Yanal'ın yakın çevresine, “Zaten takıma çağıracağım oyuncu da bunu biliyor. Bu yüzden kulübede bir kişinin eksik olması farketmez” dediği öğrenildi.

YÖNETİMİN PLANI

Bu arada Teknik Direktör Ersun Yanal'ın şu an sarı-lacivertli kulübün alt yapısında bulunan isimlerin A takım kadrosunda görev alabilecek kapasitede olmadığını düşündüğü de belirlendi. Gençleri takıma uygun görmeyen ve kendilerini biraz daha geliştirmeleri gerektiği tespitinde bulunan tecrübeli hocanın kadroyu eksik tutarak alt yapıya da “Daha iyi olun!” mesajını yolladığı bildirildi.

Devre arasında Yanal ile yeni sözleşme imzalamayı planlayan yönetimin, alt yapının sorumluluğunu da deneyimli hocaya vermesi bekleniyor.

Yayınlanma Tarihi:08:25,