SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Spor Kulübü, resmi internet sitesi aracılığıyla yaptığı açıklamada Gençlerbirliği kulübünden Jimmy Durmaz’ı transfer etmek istediğine dair haberleri yalanladı. Sarı lacivertli kulüp transfer haberlerinin menajerleri aracılığıyla yaptırıldığını açıkladı.

Ayrıca, Jimmy Durmaz’ın TFF’nin internet sitesinde Türkiye Cumhuriyeti uyruklu olmasına rağmen; “yabancı kontenjanımızda transfere dair boşluk bulunmamakta” açıklamasının nedeni anlaşılamadı.

Ardından sarı-lacivertli kulüp yapılan yanlışı fark ettikten sonra açıklamada yer alan “yabancı kontenjanı” ile ilgili kısmı sildi.

İşte Fenerbahçe’nin yaptığı açıklama;

“Bir süredir ve bugün de gazetelerde, -açıklama yapmış olmamıza rağmen- Jimmy Durmaz ile ilgili transfer çalışmamız olduğuna yönelik haberler yer almaktadır.

Kulübümüzün, futbolcu ilgili herhangi bir çalışması olmamakla birlikte futbolcunun menajerleri aracılığıyla yaptırılan bu haberler, kamuoyunu yanıltmaktadır. Bir kez daha belirtmek isteriz ki; yabancı kontenjanımızda transfere dair boşluk bulunmamakta, Jimmy Durmaz da transfer planlamamızda yer almamaktadır.

Futbolcuya önerimiz menajerleri ile gerekli görüşmeleri yapması ve gerçek dışı transfer iddialarını içeren haberlere engel olmasıdır.”

Yayınlanma Tarihi:17:06,