SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

G.Saray Alex’i neden açıklamıyor?

Galatasaray’ın anlaşmaya vardığı oyuncunun parçalı bonservisinin, transferin resmen duyurulmasını geciktirdiği, açıklamanın pazartesi yapılacağı bildirildi.

Güncellenme: 09:26, 22/12/2013
G.Saray Alex’i neden açıklamıyor?

Alex Telles ile Galatasaray arasında günler öncesinde anlaşma sağlanmasına karşın transferin neden hala açıklanmadığı merak konusu oldu.

Milliyet’in haberine göre; Brezilya'nın Universio internet sitesi var olan durumun yapısal bir engelle karşı karşıya olduğunu iletti. Galatasaray'ın hem oyuncu hem de kulübü Gremio ile anlaşmaya vardığı ifade edilirken, Telles'in bonservisinin tek bir elde toplanmadığına ise dikkat çekildi. 21 yaşındaki sol bekin haklarının yüzde 40'ını şu anki kulübü elinde bulundururken, eski kulübü Juventude yüzde 5 ve oyuncunun iki kulüp arasında transfer olduğu dönemde aracılık eden yatırımcılar da yüzde 55'lik bir dilime sahip bulunuyor.

Kulüplerin anlaşmasına karşın bu yatırımcılar kısmıyla ilgili pürüzlerin kaldığı, bu ufak detayların çözülmesinin ardından transferin resmen duyurulacağı bildirildi. Gremio kulübünün de bu yüzden beklemede olduğu belirtilirken transferin kulüp tarafından pazartesi günü açıklanacağı ifade edildi.