SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hollandalı gazeteciden büyük iddia!

Galatasaraylı Sneijder’in aslında M. United’a gitmeyi istediği; ancak taraftarın tepkisinden korktuğu için takımdan ayrılmayı düşünmediği yönünde açıklamalar yaptığı öne sürüldü.

Güncellenme: 09:35, 21/12/2013
Hollandalı gazeteciden büyük iddia!

Wesley Sneijder ısrarla Galatasaray'ın futbolcusu olduğunu ve hiçbir yere gitmediğini söylese de İngiliz basını ağız birliği etmişçesine Hollandalı yıldızın ara transfer döneminde Manchester United'a transfer olacağını yazıyor.

Hollandalı gazeteci Marcel van der Kraan, Sneijder'in içinde bulunduğu durumu anlatan bir değerlendirmede bulundu. Sneijder'in United forması giyme şansını geri çevirmeyeceğini aksine böyle bir fırsatı havada kapacağını belirten Kraan, oyuncunun bu isteğini Türk taraftarların doğası gereği itiraf edemediğini öne sürdü.

Kraan şunları söyledi: “Bunu inkar etmeye devam edecek. Yeni bir kulübe transfer olma safhasında kırılgan bir zeminde yürümesi gerekiyor. Çünkü Türkiye'de Galatasaray'da oynuyorsan, taraftar senin takımdan ayrılmak istediğini anladığında bir parça ipi boynuna dolayıp bağlayacaktır.”

DÜNYA KUPASI AŞKINA

“Wesley hala büyük bir futbol tutkusuna sahip ve tamamen fit durumda. Dünya Kupası'na formunun zirvesinde gitmek istiyor. Bu yüzden de daha büyük bir platformda bulunmayı ister. Göreceksiniz, fırsat doğduğu takdirde kendisini Noel sonrası United'da göreceğiz. Tamam Drogba da Türkiye'de oynuyor ama sonuçta Premier Lig'de üst düzey sezonlar yaşadıktan sonra oraya gitti. Eğer Premier League'de oynamadıysanız, gerçek bir futbol yıldızı olarak, olmak istediğiniz yerde değilsiniz demektir.”

Milliyet

Yayınlanma Tarihi:09:33,