SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Madrid’de oynamak daha kolay”

Galli yıldız, Real Madrid'de daha az sorumluluk alıyor olduğu ve dünya çapında futbolcularla birlikte oynuyor oynadığı için duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Güncellenme: 15:40, 21/12/2013
“Madrid’de oynamak daha kolay”

areth Bale, Real Madrid’de oynamanın Tottenham’da oynamaktan daha kolay olduğunu ifade etti.

Goal.com’un haberine göre: Sezon başında rekor bir bonservis bedeliyle Premier Lig’den Real Madrid’e transfer olan Galli yıldızın yokluğunda sıkıntı yaşayan Tottenham, geçtğimiz günlerde teknik direktör Andre Villas-Boas’la da yollarını ayırmıştı.

The Telegraph gazetesine konuşan Bale, “Tottenham’da oynarken her şeyin yolunda gitmesi için elimden geleni yapmaya çalışıyordum ve çok fazla sorumluluk alıyordum. Burada herkes zaten bunu yapıyor. Takımda dünya çapında birçok yıldız var ve sahadayken takımın ne yapacağını düşünmek yerine, sadece kendimin ne yapacağını düşünüyorum. Bu çok rahatlatıcı bir duygu.” ifadelerini kullandı.

Real Madrid’e geldiği ilk zamanlarda ortaya koyduğu performans nedeniyle eleştirilen ancak sonrasında gerçek kalitesini göstermeye başlayan Galli futbolcu, “Sezon öncesi kampına katılamamıştım ve bu benim için büyük bir eksiklikti. İlk başlarda bunun büyük bir sorun yaratmayacağını düşünmüştüm ve üstesinden gelirim zannettim. Beklentilerin altında kalmamın en büyük nedeni buydu.” şeklinde konuştu.

Cumartesi sabahı yapılan antrenmanda yer almayan Bale’in Valencia karşısında forma giymesi zor gözüküyor.

Yayınlanma Tarihi:15:30,