SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın taraftar grubu Çarşı, Türkiye’nin gündemine oturan rüşvet ve yolsuzluk skandalına çok konuşulacak bir tepki gösterdi. Recep Tayyip Erdoğan Stadı’ndaki Elazığspor karşılaşmasında tribünleri dolduran Beşiktaşlılar, takımlarına, “Neyleyim kutudaki milyon doları sen şampiyon olmayınca” tezahüratıyla destekte bulundular.

FUTBOLCULARA TARAFTARDAN TEPKİ Üst üste alınan kötü sonuçlar ve etkisiz oyuna tepki gösteren taraftarlar, maç öncesi takımı tribüne çağırıp ‘Tolga'dan utanın adam gibi oynayın' tezahüratında bulundu. Maçın ilk düdüğü ile birlikte ise Çarşı, sahaya sırtını dönüp ilk 5 dakikayı sessiz geçirdi. 5 dakika sonrası tezahüratlar başladı.

FEDERASYONA TEPKİ Maçın başında Beşiktaş tribünleri, sezon boyunca hakem hatalarına maruz kaldıklarını düşünerek, TFF'ye tepki gösterdi. TFF Başkanı Yıldırım Demirören, siyah beyazlıların başındayken alıştığı ‘Yeter Yıldırım Demirören yeter' tezahüratıyla protesto edildi.

YÖNETİME TEPKİ Hakem hataları konusunda Beşiktaş tribünlerinin bir diğer tepkisi de yönetimeydi. ‘Yönetim uyuma, Beşiktaş'a sahip çık' diye bağıran taraftarlar ayrıca ‘Hesap sorsana, hesap sorsana Demirören'den hesap sorsana' diyerek de protestolarını sürdürdü.

AYAKKABILI PROTESTO Beşiktaş taraftarı Türkiye'yi sarsan ‘17 Aralık Operasyonu'na göndermeyi tezahüratlarla yaptı. Siyah beyazlı taraftarlar ellerine ayakkabıları alıp sallarken, “Neyleyim kutudaki milyon doları, sen şampiyon olmayınca” ve “Her yer rüşvet her yer yolsuzluk” diye tempo tutup olayları protesto etti.

Yayınlanma Tarihi:20:13,