SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, futbolcularının Elazığspor karşısında çok iyi performans gösterdiğini ve haklı bir galibiyet aldığını söyledi.

Bilic, karşılaşma sonrası düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, çok iyi bir karşılaşma oynadıklarını belirterek, “Oyuncularıma, 90 dakika boyunca ortaya koydukları ruh, karakter ve gösterdikleri tutku için teşekkür ediyorum. Kasımpaşa maçından sonra zor bir hafta geçirdik. O maçta yaşananlar, başımıza gelenler bizi etkiledi. Maçtan sonra oyuncularımıza ‘yeterli kalitemiz var, yeter ki bunu ortaya koyalım’ dedim. Bugün ne istediysem yerine getirdiler. Harika bir performans göstererek maçı hak ettiler” diye konuştu.

UĞUR, İSMAİL VE HOLOSKO’YA ÖVGÜ

Elazığspor karşısında alışılmış oyun düzenini farklı futbolcularla oynadıklarını ve tüm takımın iyi performans ortaya koyduğunu anlatan Hırvat teknik adam, şöyle devam etti:

“Uğur, İsmail ve Holosko’ya farklı bir parantez açmak gerekir. Uğur mükemmele yakın oynadı. Uğur’a birkaç hafta önce ‘tek yapman gereken antrenman performansını artırmak’ demiştim. İyi çalıştı. Tercihimde beni haklı çıkardı. Orta denemeleri ve topun bizde kalması için yardımcı olması çok iyiydi. Oyunun tüm aşamalarında kusursuza yakın oynadı.”

Gençlerbirliği deplasmanında da aynı kadroyu mu sahaya süreceği sorusuna Bilic, “Bugün performans harika ama Ankara’da nasıl bir tercih yapacağımızı düşüneceğiz. Maçımız cuma günü, o güne kadar düşünürüz. Bugün 90 dakika çok iştahlı oynadık” diye yanıt verdi.

Bilic, kazanmalarında taraftar katkısının da büyük olduğunu vurgulayarak, “Oyunculardan bir şey istersiniz ve onu yapmaya çalışırlar, taraftarlar da katkı yaparlar. Söz konusu Beşiktaş taraftarıysa katkı daha da fazla olur. Bugün de onların da katkısı büyük oldu” dedi.

Geldiği günden beri Veli Kavlak’ın büyük hayranı olduğunu, bu oyuncunun gösterdiği gayreti memnunlukla karşıladığını anlatan Bilic, uzun süre sonra ikinci 45 dakikayı iyi oynamalarıyla ilgili soruyu da şöyle yanıtladı:

“İkinci yarıdaki düşüşlerin sebebini bilseydim, bu bir kereden fazla devam etmezdi, engellerdik. Fenerbahçe, Kasımpaşa, Sivasspor maçlarının devre arasında oyunculara ne söylediysem, bugün de aynısını söyledim. Tek fark, bugün soyunma odasına berabere girmiştik. İkinci yarıda büyük bir kararlılık gösterdik. Umarım 90 dakika boyunca yakaladığımız devamlılığı her zaman devam ettiririz.”

Bilic, transferle ilgili bir soru üzerine de “Transfer dönemi yaklaştı ve söylentiler arttı. Takviyeye ihtiyaç duyduğumuz pozisyonlar için aktif olacağız. Ancak kulüp içinde kesinleşmeden sizinle paylaşmayacağız” yorumunda bulundu.

“BİZİM ALEYHİMİZE OLSA 3-0 TESCİL EDİLİRDİ”

Manuel Fernandes’i sakat olduğu için oynatmadığını anlatan Bilic, geçen haftaki Kasımpaşa maçına değinerek, şunları kaydetti:

“Kasımpaşa maçında biz burada deplasman takımıydık ve inanılmaz olaylar yaşandı. Rakip taraftarların bulunduğu bölümden biri geldi, futbolcumuza saldırdı. Sanki bu kabul edilebilirmiş gibi bir hal görüyorum. Rakip oyuncunun topla topa müdahale etmesiyle de ilk kez karşı karşıya kaldım. O futbolcuya ceza çıksın peşinde değilim ama hepimiz futbolu biliyoruz. O pozisyon kırmızı kart ve penaltı değilse nedir? Ben yenilgiyi tamamen buna bağlamıyorum, ikinci yarı performansımız yetersizdi ama o pozisyon sırasında 1-0 öndeydik ve her şey çok farklı olabilirdi. Bu konuda asla susmayacağım ve sineye de çekmeyeceğim. Almeida, Motta ve Fernandes konuşuluyor ama asıl konuşulması gerekenler konuşulmuyor. Her vicdan sahibi insan o maçın bizim lehimize 3-0 tescil edilmesi gerektiğini biliyor. Bizim aleyhimize bir şey olsa maç 3-0 aleyhimize tescil edilirdi. Maç esnasında olanlar, maçtan sonra yaşadıklarımız, ben, oyuncularım, teknik heyetim, taraftarlarımda hayal kırıklığı yaşatıyor. Verilen kararı anlayamadım, anlamam da mümkün değil.”

FERNANDES’E PARA CEZASI İDDİASI

Bir gazetecinin, Manuel Fernandes’e siyah-beyazlı yönetim tarafından 120 bin avro para cezası verildiğini belirtip, bunu nasıl karşıladığını sorması üzerine Bilic, “Kulübün disiplin kuralları var daha önce çiğneyenler ceza almıştı. Bundan sonra çiğneyenler de ceza alacaktır. Herkes kulübün kurallarına uymak zorundadır” yorumunda bulundu.

Yayınlanma Tarihi:22:09,