SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor Teknik Direktörü Christoph Daum, sözleşmesi devam etmesine rağmen ülkesi Arjantin’e giden oyuncuları Pablo Martin Batalla’yı kafasından tamamen sildiğini söyledi.

Daum, Özlüce Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında, Spor Toto Süper Lig’de 23 Aralık akşamı Kayseri Erciyesspor’u konuk edeceklerini belirtti.

Müsabakaya iyi konsantre olmaları ve çok baskılı oynamaları gerektiğini belirten Daum, “Takımımız üstüne koyarak gidiyor. Görünen, net, pozitif bir ilerleme var. Kayseri Erciyesspor maçında bunu devam ettirmek, üstüne koymak durumundayız” dedi.

Bir gazeteci, Alman çalıştırıcıya, “Geçen hafta Trabzonspor maçının ardından söylediğiniz, ‘Bu kadroyla bu kadar’ cümlesi oldukça fazla tepki çekti. Bu cümleyi biraz daha açar mısınız?” sorusunu yöneltti.

Görevine başladığında, Taye Taiwo, Şamil Çinaz gibi futbolcuları hakkında “Spor Toto Süper Lig’de oynayamaz” denildiğini hatırlatan Daum, şöyle devam etti:

“Görüyoruz ki bu oyuncularımız her geçen gün üzerine bir şeyler koyarak ilerliyor. Sürekli maçlarda oynuyorlar. Hep birlikte çalışarak performanslarımızı en üst düzeye çıkarmaya çalışıyoruz. Futbolcularımız her müsabakada ellerinden gelen her şeyi ortaya koyup sınırlarını zorluyorlar. Bir oyuncumuz da ayrıldı. Buna tepkiler olmasına rağmen özellikle son 6 haftada kenetlenerek üzerimizdeki olumsuzlukları pozitif yöne çıkardık. Zaman zaman gerçekten zor anlar yaşadık ama kenetlenerek yine bunların üstesinden geldik.”

SERDAR AZİZ’İN DURUMU

Başka bir gazeteci, Daum’a, Galatasaray Kulübü Başkanı Bülent Tulun’un, Bursaspor’un bazı yöneticileriyle Serdar Aziz’in transferi için görüştüğünü anımsattı.

Alman teknik adam, bütün kulüplerle iyi ilişkiler içinde olmaları gerektiğine dikkati çekerek, “Galatasaraylı yöneticiler geldiğinde onlara, ‘Biz de sizden futbolcu almak isteriz’ diyebiliriz. İstediğimiz futbolcuları Galatasaray vermiyor. Bizim durumumuz da belli. O zaman güzel bir akşam yemeği oldu” ifadesini kullandı.

Sebastian Pinto’nun, kulüpten ayrılmak istediği iddiasına da değinen Daum, oyuncunun geleceğiyle ilgili menajeriyle görüştüğünü ancak bununla ilgili bilgi veremeyeceğini anlattı.

Christoph Daum, “Bursaspor dış sahada daha fazla maç kazanıyor. Sahanızda oynayacağınız Kayseri Erciyesspor maçı öncesi bu durum, oyuncular üzerinde bir baskı oluşturuyor mu?” sorusunu ise şöyle yanıtladı:

“İç sahadaki Galatasaray, Fenerbahçe, Akhisar Belediyespor maçlarını kazanabilirdik. Genel olarak iç sahada güçlü takımlara karşı mücadele ettik. Zannediyorum sezonun ikinci yarısında bu pozitife dönecek. İç sahada daha güçlü olacağız. Sahamda oynamayı çok seviyorum. Taraftarımız burada gerçekten çok iyi destek veriyor. Sahamızda oynamamız bize inanılmaz bir motivasyon sağlıyor. Sahamızda kesinlikle kazanmak istiyoruz.”

“Sözleşmesi sürmesine karşı ülkesine giden Pablo Martin Batalla’yı tamamen sildiniz mi?” sorusuna kısa bir cevap veren Daum, “Evet. Batalla’yı artık tamamen sildim” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:15:29,