SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Frankfurt Commerzbank Arena stadındaki karşılaşmada Halil Altıntop’un forma giydiği FC Augsburg takımı, ev sahibi Frankfurt karşısında 33’üncü dakikada Raul Bobidilla’nın golüyle 1-0 öne geçti. Eintracht Frankfurt takımı ise 42’nci dakikada Jan Rosenthal’in kaydettiği golle beraberliği yakaladı ve bu gol maçın skorunu belirledi.Karşılaşmayı yaklaşık 50 bin taraftar izledi.

Maç sonrası açıklamada bulunan FC Augsburg takımının oyuncusu Halil Altıntop, “Tempolu bir maç olmamasına rağmen, güzel bir oyun sergiledik. Frankfurt’ta güzel günlerim geçti, burada oynamaktan dolayı mutluyum” dedi.

Takımının Bundesliga’da sekizinci sırada olduğunu hatırlatan Altıntop, “Bunlar futbolda olağan şeyler. Bizim durumumuz şuan için küçük bir sürpriz gibi görünüyor, fakat ben öyle görmüyorum. Çok iyi çalışıyoruz, takım içerisinde arkadaşlık da çok güzel” ifadelerini kullandı.

Türkiye’de uzun yıllar forma giydikten sonra Alman FC Augsburg takımında oynayan Halil Altıntop, Türk ve Alman takımları arasındaki farkla ilgili “Türkiye’de daha çok teknik ve bireysel oyuna önem veriliyor. Almanya’da ise takım oyunu, disiplin ve taktik ön plana çıkıyor” yorumunda bulundu.

 Eintracht Frankfurt: 1 – FC Augsburg: 1

Stat: Commerzbank Arena / Frankfurt Hakemler: Michael Weiner, Patrick Ittrich, Holger Henschel, Thorsten Kinhöfer

Eintracht Frankfurt: Kevin Trapp, Carlos Zambrano, Jan Rosenthal, Joselu (Dk.88 Marvin Bakalorz), Constant Djakpa, Stephan Schröck, Johannes Flum (Dk.62 Alexander Meier), Sebastian Rode, Bamba Anderson, Sebastian Jung, Pirmin Schwegler

FC Augsburg: Marwin Hitz, Paul Verhaegh, Ragnar Klavan, Kevin Vogt, Halil Altıntop, Daniel Baier, Tobias Werner (Dk.90+1 Marcel de Jong), Jan-Ingwer Callsen-Bracker, Matthias Ostrzolek, Raul Bobadilla (Dk. 81 Arkadiusz Milk), Andre Hahn

Goller: Dk. 33 Raul Bobadilla (FC Augsburg), Dk. 42 Jan Rosenthal (Eintracht Frankfurt) Sarı Kartlar : Dk. 8 Daniel Baier (FC Augsburg), Dk. 10 Johannes Flum (Eintracht Frankfurt), Dk. 40 Kevin Vogt (FC Augsburg), Dk. 74 Sebastian Rode (Eintracht Frankfurt), Dk. 79 Pirmin Schwegler (Eintracht Frankfurt)

Yayınlanma Tarihi:09:01,