SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, genç oyuncusu Oğuzhan Özyakup'u övdü… Bu sezon büyük bir sorumluluk verdiği 21 yaşındaki futbolcuyla özel bir görüşme yapan Hırvat hoca, “Son dönemdeki performansından çok memnunum. Senin böyle devam etmeni istiyorum. Özellikle son 1 aydır çok faydalı oynuyorsun” dedi.

Vatan gazetesinin haberine göre; Oğuzhan ise yükselen grafiğini, “Hocam 1 aydır hiç dışarı çıkmıyorum. Kendime çok dikkat ediyorum. Sahada da elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum” diye açıkladı ve ekledi: “Beşiktaş benim son durağım değil. Bunun farkındayım. Henüz yaşım çok genç. Burada 1-2 yıl daha oynayıp sonrasında tekrar Avrupa'ya dönmek istiyorum.”

“YETENEĞİMİN FARKINDAYIM”

Bilic, Oğuzhan'ın bu sözleri üzerine “Sen gerçekten yetenekli bir oyuncusun. Arda Turan iyi bir örnek. Sen de Arda gibi İspanya'da ya da Avrupa'nın diğer üst düzey liglerinin iyi takımlarında forma giyip önemli rol üstlenebilirsin. Sende bu potansiyel var” yorumunu yaptı. Oğuzhan ise “Yeteneklerimin farkındayım. Önce Beşiktaş ve A Milli Takım'da kendimi iyice kanıtlayıp, başarılı olduktan sonra Avrupa arenasına çıkmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

Geçen sezon 28 lig maçında forma giyip 2 gol ve 7 asist üreten Oğuzhan, bu sezon ise 9 lig maçında şans buldu ve rakip fileleri 2 kez sarsarken 3 de asist yaptı.