SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Antalya’da devre arasında yapılacak kamplarda otel ücretlerinin pahalı olması, geçtiğimiz sezon Türkiye’ye gelen birçok Avrupalı takımı başka yönlere gönderdi.

Bundesliga’nın güçlü ekipleri Schalke 04, Werder Bremen ve Stuttgart’ın Antalya kamplarını iptal ettikleri, sponsor buldukları için Dubai ve İspanya’yı tercih ettikleri öğrenildi. Katar, Dubai ve İspanya’daki otellerin, Alman takımlarına sponsor olarak diğer takımları ülkelerine çekmeye çalıştıkları da ifade edildi. Bu durumun önceki senelerde yüzlerce kulübün kamp yaptığı Antalya’da büyük bir maddi kayba yol açabileceğine dikkat çekildi.

Star’ın haberine göre; Ancak kamplarla ilgili bir başka sorun da Türkiye Futbol Federasyonu ile yaşanmaya başlandı. Antalya’da maç organize edecek organizatörlerin, iddaa’ya sokacakları maçlar için kulüplerden 12 bin TL hakem ücreti talep etmeleri, tüm kulüplerin tepkilerini çekti. Kulüplerin önümüzdeki günlerde konuyla ilgili olarak, Federasyon’a başvurup, hakem paralarını düşürmelerini isteyecekleri bildirildi.