SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor’da forvet transferi için çalışmalar devam ederken, son aday ise İtalya Serie A takımlarından Parma’da forme giyen Amauri oldu. Fotospor’da yer alan habere göre İtalyanlar, Parma’da bu sezon beklentileri karşılayamayan Amauri’nin Ocak ayında büyük ihtimalle takımdan ayrılacağını, oyuncuyla ilgilenenlerin ise Türkler ve Kanadalılar olduğunu iddia etti. Amauri ile Türkiye’den Trabzonspor’un, Kanada’dan ise Montreal Impact ve Toronto FC takımlarının ilgisi olduğu belirtildi.

DOLAYLI YOLDAN DOĞRULAMA!

Trabzonspor cephesinden bu konuda henüz bir bilgi gelmezken Kanada tarafından ise dolaylı yoldan doğrulama geldi. Toronto FC Başkanı Frank O’Leary, ”İtalya’dan bazı oyuncular ile ilgilendiğimiz doğrudur ancak bana isim sormayın.” ifadelerini kullanarak Amauri iddialarının doğru olduğunun ipucunu verdi.

KÖTÜ İSTATİSTİK!

Trabzonspor’da forvet adaylarından Gomis ve Adebayor konusunda da geçtiğimiz günlerde olumsuz gelişmeler yaşanırken en önemli aday olarak Asamoah Gyan kalmıştı. Bordo mavili ekibin Amauri ile adaylarına bir yenisi daha eklenmiş oldu. Ancak Trabzonspor’a yazılan Amauri’nin bu sezon istatistikleri o kadar kötü ki bordo mavili ekibe ne kadar vereceği soru işareti. Brezilya asıllı İtalyan bu sezon takımıyla 15 resmi maça çıkarken sadece 2 kez ağları sarsabildi ve 1 tane de asist gerçekleştirdi. Tecrübeli futbolcu 33 yaşında ve takımıyla 2016 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor.