SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

3 Temmuz patlaması!

Fenerbahçe’de üye sayısı son kongreden sonra ciddi bir artış gösterdi. 1.5 ay içinde yaklaşık iki bin kişi sarı-lacivertli kulübe başvururken, yetkililerinin “neden” sorusuna taraftarların, “Başkan Aziz Yıldırım’ın şike sürecindeki duruşu, hiç geri adım atmaması bizi etkiledi” karşılığını verdiği öğrenildi

Güncellenme: 08:18, 21/12/2013
3 Temmuz patlaması!

Fenerbahçe'de kasım ayında gerçekleşen Olağanüstü Genel Kurul sonrası üye sayısında büyük artış yaşandı. Kongre öncesi 16 bin civarında olan sayı 1.5 aylık bir süreç içinde yaklaşık 2 bin arttı ve 18 bini buldu. Bu beklenmedik durum sarı-lacivertli yöneticilerin de dikkatinden kaçmadı. Kulübe talep formu gönderen bazı isimler tek tek arandı, neden üye olmak istendiği sorusu yöneltildi.

Milliyet’in haberine göre; Aranan isimlerin tamamı kongrede ve 3 Temmuz sürecinde Başkan Aziz Yıldırım ile kulübün duruşundan etkilendiklerini ifade ettiler. Şike davasının başlaması ile birlikte yaşanan zorlu dönemde sarı-lacivertli camianın hiçbir konuda geri adım atmamasının önemini vurguladılar. Başkan Yıldırım'ın samimiyetine çok inandıklarını belirten yeni üyeler sadece kulübün çıkarları için mücadele eden başkanlarının arkasında durmak için böyle bir karar aldıklarının altını çizdiler. Hatırlanacağı gibi kasım ayındaki kongre aslında Aziz Yıldırım için güvenoyu anlamı taşıyordu. Ezici bir üstünlükle seçimi kazanan Yıldırım adeta gövde gösterisi yapmıştı. Kongre atmosferi ve Yıldırım'ın oradaki konuşmasından etkilenen birçok Fenerbahçeli kendisine olan desteği üyelik yoluyla biraz daha pekiştirmek istedi.

PEŞİN 10 BİN TL

Fenerbahçe'de üye olmak için peşin 10 bin liralık ücret yatırılıyor. Bunun dışında ise yıllık 50 liralık aidat yatırılması gerekiyor. Şu an için çok düşük olan bu ücretleri yönetim artırmayı düşünüyor. Yeni yılla birlikte üyelik ücretlerine küçük de olsa bir zam gelmesi bekleniyor.