SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye’ye gelmek istiyor

Sırp basketbolunun yetiştirdiği önemli değerlerden biri Marko Jaric. Ama onu son dönemde daha da ünlü kılan manken Adriana Lima ile olan ilişkisi...
Lima ile evli olan ve iki çocuğu bulunan Marko Jaric’in basketbol kariyeri şu an için düşüşte. Ancak 1978 doğumlu basketbolcu hala rekabete hazır olduğunu Fenerbahçe yönetimine gönderdiği mesajla gösterdi.
Habertürk'ün haberine göre; Jaric, Fenerbahçe yönetimine gönderdiği mesajda, “Adriana bana Türkiye’yi oldukça övdü. Hala üst seviyede basketbol oynamak istiyorum ve Obradovic gibi bir coachla çalışmayı çok isterim” ifadelerini kullandı.
Hatırlanacağı üzere Adriana Lima, geçtiğimiz senelerde Türkiye’de TV programlarına konuk olmuş ve son dönemde de Türkiye’de moda programı yapacağı konuşulmaya başlanmıştı.
Marko Jaric’in kariyeri başarılarla dolu.
Arka arkaya iki sezonda İtalya’da iki farklı takımla şampiyonluk yaşayan tek oyuncu olan Jaric, 2000 yılında NBA’e adım attı.
NBA’de birçok takımda forma giyen Sırp oyuncu, 2009-10 yılında ise Real Madrid formasıyla Avrupa’ya geri döndü, son olarak ise 2010-11 sezonunda Montepaschi Siena forması giydi.
Bu dönemden sonra önce NBA’de Chicago Bulls ile anlaşan Jaric hiç oynamadan serbest bırakılırken bu sezon başında da Brooklyn Nets ile anlaşma imzaladı ancak yine takımdan gönderildi.