SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ankara’nın futbol takımları, “cezalı futbolcu oynatma” hatasını yapmakta adeta sıraya girdiler.

Başkentin Spor Toto Süper Lig temsilcisi Gençlerbirliği, Spor Toto 2. Lig’de mücadele eden Ankaragücü ve Şekerspor’dan sonra PTT 1. Lig’de liderlik yarışı veren Ankaraspor da A2 Ligi’nde cezalı futbolcu oynattığı için Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından cezaya çarptırıldı.

Ankaraspor’un, Genlerbirliği ile oynadığı A2 Ligi maçında mavi-beyazlı takımın oyuncusu Aslan Gök, cezalı olmasına karşın forma giydi. PFDK, bunun üzerine Ankaraspor’u 3-0 hükmen mağlup saydı. Kurul ayrıca futbolcu Gök ve teknik sorumlu Yavuz Karaçam’a da “4 resmi müsabakadan men” cezası verdi.

DERBİLERE DİKKAT

Başkent takımlarının cezalı futbolcu oynatma “hatasını” ise daha çok derbilerde yaptıkları dikkati çekti.

PFDK, daha önce Ankara takımlarından Gençlerbirliği’ne, Şekerspor ile oynanan A2 Ligi derbisinde cezalı futbolcu oynattığı için ceza almıştı. Kırmızı-siyahlı kulübü hükmen yenik kabul eden kurul, futbolcu Emre Avcı ve teknik sorumlusu Hasan Erkin Şimşir’e de “4 resmi müsabakadan” men cezası uygulamıştı.

A2 Ligi’ndeki Şekerspor-Ankaragücü karşılaşmasında da aynı “hata” bu kez Spor Toto 2. Lig’de liderlik mücadelesi veren sarı-lacivertli kulüp tarafından yapılmıştı. Hükmen yenik sayılan Ankaragücü’nde futbolcu Volkan Durmuş ile teknik direktör Fuat Akyüz, 4’er maç yeşil sahalardan uzak kalmıştı.

Ankara’yı Spor Toto 2. Lig’de temsil eden Şekerspor da “hemşehrilerine” uyarak aynı “hatayı” yapmış ve Sivasspor ile oynanan A2 Ligi maçında cezalı Hasan Cankurt’u oynattığı için hükmen yenik kabul edilmişti.

Ankaraspor’a verilen “hükmen mağlubiyet” cezasının ardından Kızılcahamamspor ve BUGSAŞ Spor dışındaki başkent takımlarının 4’ü aynı hataya düşmüş oldu.