SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sportif direktör Rui Costa’nın Galatasaray’dan teklif aldıklarının açıklamasının üzerine bir de oyuncunun Galatasaray’da oynamak istediğini açıklamasından sonra artık transferin resmileşmesi bekleniyor.

Eurosport’ta yer alan habere göre, Gremio kulübü bugün Alex Telles’in satışı için resmi olarak Galatasaray’a yazı gönderebilir. Gremio kulübüne yakın kaynaklara göre Alex Telles transferi artık sonlandı ve bugün resmi olarak açıklanabilir.

Brezilya kaynaklarına göre transfer için 6 milyon Euro ödeyecek. Gremio kulübü bu transferin %40’ı olan 2.5 milyon Euro’yu alacak. Diğer %60’lık kısımı ise menajerlik şirketine ödenecek.

Rádio Guaíba de Porto Alegre gazetesinde spor muhabiri olan Rafael Pfeiffer’de bugün sosyal medya aracılığıyla transferin resmileşebileceğini ve Telles’in yakın zamanda kulüpten ayrılacağını açıkladı.

“ÇOK HEYECANLIYIM, YAKINDA GELİYORUM” Genç oyuncu bu gelişmeler sonrasında mikro blog sitesi Twitter’dan, “Çok heyecanlıyım, yakında geliyorum. Şampiyonlar Ligi’nde oynamak için fazla beklemeyeceğim” sözlerini paylaştı.

21 yaşındaki oyuncu son açıklamasında, “Galatasaray konusunda ise tabii ki her futbolcu Avrupa’da oynamayı düşünür. Her futbolcu da Galatasaray’da oynamak ister. Çok coşkulu ve tutkulu bir taraftar toplulukları var” ifadelerini kullanmıştı.

Geçtiğimiz Şubat ayında Juventude’den Gremio’ya transfer olan Alex, 35 maçta forma giyerken 1 gol kaydetti ve 4 de asist yaptı. 2015 yılına kadar Gremio ile olan sözleşmesi devam eden 21 yaşındaki oyuncu, geçtiğimiz sezon Brezilya’da yılın 11’ine de girmeyi başardı.

Yayınlanma Tarihi:17:07,