SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş, Kasımpaşa maçında protesto edilen ve sahaya giren bir holiganın saldırısına uğrayan Manuel Fernandes'le yollarını ayırıyor. Siyah-beyazlılar, Portekizli futbolcunun takımda kalmasını isteyen Teknik Direktör Slaven Bilic'i veto etti.

Başkan Fikret Orman'ın, “Bizimle sözleşme bile uzatmak istemeyen bir adam için ne diye uğraşalım. Kimse Beşiktaş'tan büyük değil. Fernandes'in bu şartlarda kalması doğru olmaz. Gidecekse gitsin” dediği ortaya çıktı. Siyah-beyazlı yöneticilerin de istemediği Fernandes'in, Bilic'e rağmen devre arasında takımdan gönderilmesi kararlaştırıldı.

Teknik patron Bilic transferde Eneramo ve Atiba gibi isimleri ısrarla istediği için İzleme Komitesi'nin tavsiye ettiği futbolcuları bile ikinci plana atan siyah-beyazlı yönetimin, Fernandes konusunda Bilic'in tavsiyesini dinlemeyeceği ifade edildi.

KATAR YOLCUSU MU?

Portekizli futbolcunun yerine yerli ve yabancı isimlerden bir transfer listesi oluşturan yöneticiler, Antalya kampına kadar düşünülen oyuncuyu kadroya dahil etmeyi planlıyor.

Başkan Fikret Orman'ın vetosuyla Fernandes'i satış listesine koymaya hazırlanan Beşiktaş Futbol Komitesi, Portekizli oyuncu için gelmesi muhtemel teklifleri değerlendirmeye alacak. Kulüpten sızan iddialara göre yıldız futbolcunun tıpkı vatandaşı Quaresma gibi Katar'ın yolunu tutabileceği ifade edildi.

Yayınlanma Tarihi:07:54,